Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Strickera ve skvělé hře zastavila tma, před finále vede o pět ran

Pokud Steve Stricker zvítězí a Phil Mickelson skonči hůře než šestý, pak se Stricker stane novou světovou dvojkou. | foto: AP

7 2010
Steve Stricker je na nejlepší cestě zvítězit na Northern Trust Open a stát se světovou dvojkou.

I třetí kolo Northern Trust Open provázel déšť a způsobil, že tucet golfistů nestihl obejít všech osmnáct jamek. Jsou mezi nimi zejména hráči, kteří byli po polovině turnaje na předních příčkách leaderboardu. Dobrou zprávou však je, že přibližně v polovině kola déšť ustal a kalifornské hřiště dokonce prozářily sluneční paprsky. Pokud se počasí znovu nezhorší, turnaj by se měl v neděli dohrát.

Steve Stricker, Northern Trust Open

V sobotním dešti exceloval Steve Stricker. Ten se v čele turnaje osamostatnil a v době, kdy jej a jeho spoluhráče vyhnala ze hřiště Riviera Country Clubu tma, měl velký náskok pěti ran. Výsledek však kvůli nedohrané hře jeho hlavních soupeřů může zkreslovat. "Nevím přesně, jaký náskok vlastně mám. Ale vím, že musím jít na hřiště a opět hrát svou hru a dělat přesně ty věci, které jsem dělal předchozí tři dny," řekl Stricker.

Stricker byl zastaven na patnácté jamce, když měl před sebou dlouhý birdie putt. Do té doby stihl zahrát čtyřikrát birdie a vyhnout se připisování rány. Z toho, že si bude muset přivstat a dohrát třetí kolo ráno, není příliš nadšený. "Raději bych měl kolo za sebou, protože zítra to bude hodně dlouhý den," dodal.

Dustin Johnson, Northern Trust Open

První polovinu turnaje odehrál Dustin Johnson skvěle, v pátek se dokonce zaskvěl esem. Po sobotních čtrnácti jamkách ale má skóre +3, když zahrál jednou double bogey a tři bogey. Tato zaváhání stihl jen zmírnit dvěma birdie. Třetí z vedoucího flightu Andrés Romero je po čtrnácti jamkách na skóre -1 a dělí se o druhé místo.

Na druhou příčku se také vyšplhal Angličan Luke Donald, který narozdíl do Romera stihl odehrát celé kolo a může se tak déle prospat. Pokud by se Donaldovi podařilo v Rivieře vyhrát, stal by se teprve druhým Angličanem, kterému se to podařilo. Tím dosud jediným je Nick Faldo.

Luke Donald, Northern Trust Open

"Je mi jasné, že Stricker zahraje opět dobré kolo. Abych měl šanci, musím mít opravdu velmi nízké skóre. Aspoň se o to pokusím," prohlásil Donald, který byl jedním ze 41 hráčů, kteří v sobotu vyrazili na hřiště dřív dohrávat druhé kolo. Jejich start byl však o hodinu a půl odložen kvůli dešti, což je hlavní důvod, proč nebyl kompletní ani třetí den.

Často nenápadný Stricker se po Northern Trust Open může stát nejvýše postaveným aktivním hráčem světového žebříčku. Tomu stále dominuje Tiger Woods, který však svou akriéru přerušil a o jeho návratu se pouze spekuluje. Za ním je Phil Mickelson.

Phil Mickelson, Northern Trust Open

A právě známého levorukého hráče může Stricker přeskočit v případě, že se mu podaří dotáhnout slibně rozehraný turnaj do vítězného konce a zároveň Mickelson skončí hůře než šestý. "Lefty" je po kompletních třech kolech na devatenáctém místě a na hráče na pátém příčce ztrácí čtyři údery.

Northern Trust Open - po neúplném 3. kole

1. Steve Stricker (USA) -14 (po 14 jamkách)
2. Luke Donald (Anglie) -9
2. J.B. Holmes (USA) -9
2. Andrés Romero (Argentina) -9 (po 14 jamkách)
5. George McNeill (USA) -8
5. Kevin Sadler (USA) -8 (po 15 jamkách)
5. Dustin Johnson (USA) -8 (po 14 jamkách)
8. Alex Prugh (USA) -7
8. Steve Marino (USA) -7
8. Anthony KIm (USA) -7
8. Tim Wilkinson (Nový Zéland) -7

Kompletní leaderboard naleznete zde

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze