Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Střelec Kostelecký má ženu z branže. Rýsuje se další olympijská love story?

David Kostelecký s manželkou Lenkou | foto: Ivana Roháčková

19 2010
Olympijský Londýn sice kvůli přírůstku do rodiny nestihnou, ale v Riu 2016 by mohli navázat na střeleckou love story Kateřiny a Matta Emmonsových z Pekingu. Olympijský vítěz David Kostelecký si našel střeleckou nevěstu ze Slovenska a tak se za pár let podobný příběh doslova nabízí.

On je olympijský vítěz reprezentující Česko v disciplíně trap, na letošním mistrovství Evropy získal s družstvem bronz. Ona je juniorská mistryně světa a Evropy a letošní bronzová z ME v soutěži jednotlivkyň ve skeetu - reprezentantka Slovenska.

David Kostelecký a Lenka Barteková (teď už Kostelecká) svým sňatkem před několika týdny možná založili další střelecký rod.

Tím spíš, že koncem února mladý pár očekává narození prvního potomka. "Ještě nevíme, co to bude, ale já bych si přál holku," líčil pětatřicetiletý Kostelecký. "Ale střelkyni? To asi ne," usmíval se.

Olympijský šampion se na Slovensku přiženil do střelecké rodiny. Vždyť sestra nevěsty Danka je ve v tomto sportu také nadmíru úspěšná, z letošního evropského šampionátu si přivezla zlato.

Svatební oznámení střelců Davida Kosteleckého a Lenky BartekovéSvatební oznámení střelce Davida Kosteleckého na etiketách lahví bílého vína

Svatební oznámení střelců Lenky Bartekové a Davida Kosteleckého. Vpravo na vinných etiketách

Na olympijských hrách by tak manželé Kostelečtí mohli pobláznit svým příběhem stejně jako Emmonsovi v Pekingu. Tím spíš, že on hodlá dál reprezentovat Česko a ona Slovensko.

"Lence je šestadvacet. Teď si dá rok dva pauzu, takže Londýn asi nestihne. Ale určitě by byla škoda, kdyby se nevrátila," míní Kostelecký, který ale na střeleckou love story v Riu 2016 vůbec nemyslí.

"O tom ale vůbec neuvažuji. Vždyť ani nevím, jestli tu za rok vůbec budu. Já říkám, že když chcete rozesmát Boha, řekněte mu o svých plánech."

Bartekovou si český střelec vzal začátkem října v Piešťanech. "Bylo to v klidu, jen tam mají jiné lidové zvyky. Jedním z nich je tzv. očepčení. To se dívka, která se vdává, dostane pod čepec."

Svatební obřad se uskutečnil v kostele. "Takže jsme absolvovali předsvatební náboženskou nauku. Já jsem sice pokřtěný, ale do kostela nechodím," vysvětloval.

Střelecká deformace doma u Kosteleckých prý nehrozí. "Naštěstí takoví psychopati do střílení nejsme. Víme, že život je o něčem jiném než o sportu. V tom jsme si sedli," smál se.

Zlaté šílenství v Pekingu je naštěstí pryč

Dva roky po životním úspěchu v Pekingu se hektický život Davida Kosteleckého vrátil do normálních kolejí.

"My střelci nejsme tak populární. Lidi už mě poznávají spíš podle jména. Ty dva tři měsíce v centru pozornosti jsou šaškárna, bral jsem to ale tak, že chci pomoci našemu sportu. A vrátit něco Dukle, která do mě investovala. Ale lepší je žít v klidu," řekl skromně.

David Kostelecký se zlatou medailí

David Kostelecký se zlatou olympijskou medailí

Radost Davida Kosteleckého

Radost Davida Kosteleckého ze zisku olympijského zlata

Přesto byl překvapen reakcí, když se loni vrátil do Pekingu. "Jeden chlapík tam chtěl po mně podpis, dokonce na ulici. Ale to musela být náhoda. To Katka Emmons je tam mnohem populárnější. Je to asi tím jejím příběhem. I tím, že její největší soupeřkou je Číňanka."

Příští rok čeká střelce šest závodů, v nichž už mohou zajistit zemi účastnická místa pro Londýn. Kostelecký věří, že jeho forma bude stoupat. Letos se stal mistrem Evropy v družstvech a na všech čtyřech závodech Světového poháru byl ve finále.

"Po vítězství na olympiádě je každý závod jiný. Ke konci letošní sezony jsem cítil, že střílím nejlíp za poslední dva roky. Příští sezonu by to mohlo být dobré."Najdete na iDNES.czmobilní verze