Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Střelec dvou gólů trénoval kliky

15 1998
T e p l i c e (šve) - Jak trénoval Patrik Berger na zápas s Estonskem trestné kopy, z nichž vstřelil dva báječné góly? Dělal kliky! "Když jsme se vrátili z Bosny, vyhlásili jsme soutěž v jejich kopání. Kdo nedal, za trest ho čekaly kliky. Jednou jsem se pomalu nemohl navečeřet, jak mě bolely ruce," smál se hrdina, stojící naboso u kabin. Když televizní kameraman prohodil, že si může otřít zpocené čelo, dobře naladěný hráč opáčil v žertu: "Ale proč? Jen ať vidí, že jsem se zpotil."

Berger znovu ukázal, jaký je živel. Když se po pauze vrátil do mužstva a dodatečně přijel na Faerské ostrovy, táhli se kvůli němu do hotelu vysoko nad městem Torshavn skoro všichni novináři. Nerad hraje útočníka, ale přitom střílí góly lépe než kdokoliv z nich. Má dvacet devět mezistátních zápasů a čtrnáct gólů. "Před zápasem jsem četl program a překvapilo mě, kolik gólů už to je. Jenže skoro všechny mám z trestňáků a penalt."
Berger sám požádal, ať není pochvalně hodnocen on, ale celé mužstvo. Už prý dobře ví, jak je sláva pomíjivá. Nad připomínkou, že se skvěle vrátil a už opět může cítit pevné místo, proto ihned vystřelil: "Tohle beru střízlivě, v březnu, až bude pokračovat kvalifikace, to může být úplně jinak."
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze