Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Znovu o pohár, znovu v Brně, ale tentokrát s mezinárodní konkurencí

Marina Solopovová slaví postup KP Brno do finále Českého poháru. | foto: ČBF / Václav Mudra

9 2017
Po dvou týdnech čeká Brno další z vrcholů basketbalové sezony. Nejprve se na Rosničce utkaly čtyři nejlepší celky Českého poháru. Nyní se do jihomoravské metropole sjíždí další top čtveřice, ovšem mezinárodní. V hale Vodova se koná Závěrečný turnaj Central Europe Women League (CEWL) neboli Středoevropské ligy.

Hostitelem turnaje je KP Brno, které ostatní tři celky přivítá na svém kurtu. Do finálového turnaje se kromě probojovaly ještě týmy Piešťanské Čajky, Flying Foxes SVS Post Vídeň a Eisvögell Freiburg. Poslední ze zmíněných klubů však zastoupí SBŠ Ostrava.

Program Final 4

Sobota 11. března
Semifinále

15.00 Ostrava - Piešťany
17.30 KP Brno - Vídeň

Neděle 12, března
O třetí místo 14.00
Finále 16.30

Ledňáčci z Freiburgu museli svou účast ve Final 4 odříct kvůli nemožnosti přeložit víkendový zápas německé ligy.

„V minulém týdnu jsme se dozvěděli nemilou událost. Družstvo Freiburgu, které mělo z postupu velkou radost a slavilo ho s plnou halou, začalo mít problémy v německé lize, aby ho svaz uvolnil z posledního ligového kola. Je to škoda, na Freiburg jsme se zde těšili a je velmi mrzí, že se nemohou Final 4 zúčastnit,“ přidělala aktuální situace kolem čtvrtého účastníka vrásky na čele vedoucímu organizačního týmu Richardu Foltýnovi.

Proces doplnění turnaje popsal Jaroslav Michálek: „Jako náhradník se oslovil Ružomberok. Mluvil jsem s manažerem panem Popelkou, který si vzal den na rozmyšlenou, a pak oznámil, že jeho tým se nemůže zúčastnit. Česká basketbalová federace oslovila Ostravu, která skončila na třetím místě ve skupině B a ta účast potvrdila.“

Ostravanky hned v prvním semifinále narazí v sobotu od 15 hodin na Piešťanské Čajky. Po slavnostním zahájení turnaje pak bude od 17:30 o postup do nedělního finále (16:30) usilovat domácí KP Brno proti rakouskému mistrovi. Zápas o třetí místo se hraje v neděli od 14 hodin.

Pro domácí KP Brno je víkendový turnaj druhou možností, jak získat cenný kov z letošní sezony. V české konkurenci na Rosničce se to povedlo, ale celek z Králova Pole by stříbro chtěl vylepšit.

Soutěž zatím ovládl jediný český klub - Trutnov se ze zisku trofeje radoval v letech 2010 a 2012.

Oproti předchozím ročníkům, kdy se v CEWL prosazovaly rumunské celky, není letos již neporaženého týmu - a tedy ani jasného favorita. Final 4 tak slibuje zajímavou a především vyrovnanou podívanou, ve které každý z týmů může pomýšlet na zisk kýženého poháru.

Autoři: ,


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze