Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Středoevropská liga je krokem dopředu, tvrdí prostějovský trenér Čada

Prostějovský kouč Miroslav Čada | foto: Luděk Peřina, MAFRA

3 2010
V domácích soutěžích už trenér Miroslav Čada prostějovské volejbalistky dotáhnout nemohl. S hanáckým velkoklubem vyhrál dvakrát extraligu i Český pohár.

Zkušený odborník teď stojí před další výzvou. Se svým týmem se pokusí uspět ve Středoevropské lize. "Zápasy se silnými soupeř pro nás budou skvělou prověrkou před boji v Lize mistryň," tvrdí Čada.

soupeři

Rakousko:
- Post Vídeň
- Sparkasse Klagenfurt
- ASKO Linec-Steg

Slovinsko:
- Branik Maribor
- Calcit Kammik

Slovensko:
- Doprastav Bratislava
- Slavia UK Bratislava
- Senica

Chorvatsko:
- Rijeka Kvig (ještě není potvrzeno)
- Split

Velká Británie:
- reprezentace

Vaši noví soupeři budou třeba z Chorvatska. Nebude delší cestování příliš únavné?
To si nemyslím. Navíc předpokládáme, že během některých výjezdů odehrajeme rovnou dva zápasy.

Program Ligy mistryň vám to nenabourá?
Hraje se výhradně o víkendu. Když k tomu připočítáme zápasy v evropských pohárech, tak budeme hrát dvakrát v týdnu a to je únosné.

Jak přijaly zprávu o účasti v nové soutěži hráčky, které lákáte do Prostějova?
Je to pro nás nový argument, který hraje při rozhodování svoji roli. Hráčky to považují za dobrou zprávu.

Jaké budou vaše ambice ve Středoevropské lize? Prostějovský tým je zvyklý vyhrávat. Plánujete útok na vítězství v soutěži?
Vyhrávat chce každý. V tuto chvíli chceme postoupit do finálového turnaje. Co bude dál, to se uvidí. Bude záležet na síle soupeřů a také na tom, jaký tým dáme v Prostějově dohromady.

Na tom právě pracujete. V jaké fázi jsou třeba jednání s Nnamaniovou a Glassovou o případném prodloužení smlouvy?
Minimálně jedna z nich má zájem pokračovat v Prostějově. Jednáme ale také s dalšími hráčkami, takže zatím jsou otevřené všechny varianty. Buď zůstanou, nebo přijdou jiné špičkové volejbalistky. Určitě budeme mít kvalitní družstvo, řada hráček je pod smlouvami a do přípravy nastoupí výběr, který bude mít šanci uspět v Lize mistryň. To platí i u Markéty Tomanové, která kvůli potížím s kolenem nenastoupila v nároďáku v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. Na sezonu by ale měla být v pořádku.

Kdy chcete mít tým alespoň na papíře pohromadě?
V optimálním případě do losování Ligy mistryň 25. června.

3x Prostějov ve středoevropské lize

Zdeněk Haník, předseda volejbalového svazu: "Tento model se očekává, ale ještě to musí 9. června schválit správní rada svazu. Každopádně svaz má zájem, aby naše kluby co nejvíce vnikaly do evropských struktur. Přestože MEVZA není kvalitou zásadně výš než česká extraliga, mezinárodní konfrontace je naprosto potřebná. Proto bych byl rád, kdyby do budoucna nezůstalo jen u Prostějova."

Josef Kulíšek, předseda PVK Přerov: "Prostějovu to může být jen ku prospěchu. Každý mezinárodní kontakt je dobrý a pro sportovní kluby nesmírně přínosný. A co absence Prostějova znamená pro nás? Ubudou nám zápasy se špičkovým českým družstvem, které měly pro naše hráčky velký přínos. Nicméně rozdíl mezi týmy byl skutečně velký, proto chápu, že Prostějovu ta utkání tolik nedala."

Jiří Teplý, trenér SK UP Olomouc: "Konfrontace s Prostějovem bude v základní části chybět, ale je pravda, že jeho výkonnost byla v minulé sezoně úplně někde jinde. Pokud chce hrát evropské poháry úspěšně, musí se střetávat se soupeři, kteří ho udrží v rytmu. Letos jde do Středoevropské ligy Prostějov, příští rok by tam mohlo být více týmů, a tím by se zkvalitnila česká extraliga."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze