Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Středočeské kluby vládnou volejbalu. Bez financí, ale s nadšením a diváky

Volejbalisté Kladna se po odehraném vítězném míči radují ze zisku mistrovského titulu. Zleva Karel Linz, Borek Fokt, Braňo Skladaný a Jan Svoboda. | foto: ČTK

12 2010
"Úspěšná sezona po všech stránkách." Tak hovoří pár dní po konci play-off představitelé volejbalových klubů sídlících ve středních Čechách. Kladno má titul, Příbram skončila čtvrtá a Benátky sedmé. Středočeské kluby tak ovládly v letošním roce český volejbal.

"Náhoda to nebude, příští rok se do semifinále mohou dostat i Benátky," myslí si příbramské libero Jiří Bence. Podle něj letos doplatily na těžký los. "Ve čtvrtfinále se střetly s Kladnem, tedy pozdějším vítězem ligy. S jinými týmy by si mohly poradit."

I ze samotných Benátek nad Jizerou jsou slyšet lehce nespokojené hlasy, že to mohlo letos dopadnout ještě lépe.

"Jsme sice v extralize teprve druhým rokem, ale mysleli jsme výš než na čtvrtfinále. Zvlášť když jsme si účast v play-off vybojovali nečekaně brzy," vysvětluje blokař Aleš Dittrich a dodává: "Sedmé místo ale samozřejmě není vůbec k zahození. Takhle zpětně ho bereme."

Benátky nad Jizerou i tak byly nejhorším středočeským týmem v nejvyšší soutěži. Ve čtvrtfinále je vyřadilo Kladno. To bylo naopak tím nejúspěšnějším. "Máme titul, co víc bychom si mohli přát.Unás panuje samozřejmě spokojenost," směje se kladenský trenér Jindřich Licek.

Podobně spokojeni mohou být i v Příbrami. Tam sice nezískali medaili, přesto je účast v semifinále velmi slibným krokem do budoucna. "Když jsme vyřadili ve čtvrtfinále Ostravu, ukázali jsme, že žádná silná čtyřka v naší lize není. I na České Budějovice jsme v boji o třetí místo měli. Chyběl kousek štěstí," vysvětluje Jiří Bence.

V čem tkví ta mimořádná úspěšnost středočeských volejbalových klubů? "Všechno by to mělo být o financích. Když je máte, tak máte dobré hráče a přijdou i dobré výsledky," myslí si Bence. Jenže ani jeden z trojice Kladno, Příbram, Benátky nad Jizerou financemi neoplývá.

"Ani nemusí, v těchto klubech to totiž stojí na nadšení. Pracují tam lidé, kteří to dělají z lásky. Nehledí na čas ani na peníze a to se vyplácí. Podobní nadšenci jsou k nezaplacení," odpovídá razantně trenér Benátek Zdeněk Šmejkal.Najdete na iDNES.czmobilní verze