Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Strašný pád. Partnerku odvezli do nemocnice

19 2006
Lyon, Praha - To byla hrůza, až se tajil dech! Česká krasobruslařská dvojice Olga Prokuronovová, Karel Štefl včera na mistrovství Evropy ve francouzském Lyonu neustála zvedanou figuru a ošklivě upadla. Mladá závodnice letěla z dvoumetrové výšky na led hlavou napřed, zatímco Štefl ji celou dobu držel za ruce.

"Ke kolizi došlo při odpíchnutém lasu. Prokuronovová v momentu zvednutí lehce zavadila o brusli Štefla, ten začal přepadávat a pádu už nešlo zabránit. Ona pak neuvěřitelným způsobem stočila krk, jinak by padla na čelo a mohla by mít těžký otřes mozku. Ale takhle si zase mohla zlomit vaz," popsal hrůzostrašný okamžik René Novotný, mistr světa ve sportovních dvojicích z roku 1995.

Právě Novotný se svojí partnerkou Radkou Kovaříkovou přilákali Prokuronovovou z Ruska do Brna, kde začala se Šteflem trénovat.

Dvojice pak v Lyonu absolvovala svůj první velký závod a po krátkém programu byla na dobrém 10. místě. Jenže vše zhatil nešťastný pád.

Prokuronovová se po chvíli sama zvedla a s pomocí partnera odjela z ledové plochy. Viditelně otřesená se pak pokusila o úsměv a zamávala ztichlé hale.

Šestnáctiletou českou reprezentantku v zákulisí prohlédl oficiální doktor krasobruslařské federace Ruben Ambartsumov. "Prokuronovová není vážně zraněna, raději však byla odvezena do nemocnice na podrobnější vyšetření," uvedl.

Nehoda připomněla pád mistrů světa i Evropy Totmjaninové s Marininem, kteří v roce 2004 nezvládli podobou figuru. Včera tentýž pár získal již popáté titul mistrů Evropy.

PÁD. Olga Prokuronovová na poslední chvíli dala krk na stranu, jinak by na ledovou plochu padla přímo čelem. Štefl se jí do poslední chvíle snažil udržet.

Autoři:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze