Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Strašidelná nehoda! Jezdci se v Rakousku báli o život Kimiho Räikkönena

VE FERRARI. Kimi Räikkönen v třetím tréninku velké ceny Rakouska F1. | foto: Reuters

21 2015
Nejzajímavější okamžik Velké ceny Rakouska F1 přišel bezesporu hned po startu. Fernando Alonso zaparkoval svůj McLaren na kapotě Ferrari Kimiho Räikkönena. Vypadalo to hrozivě.

 „Jak k tomu došlo? Co se stalo? Jak je to možné?“ ptali se diváci na okruhu i u televizních obrazovek chvíli po startu, když kamery začaly zabírat pomačkané stroje Ferrari a McLarenu jakoby vražené do sebe. Ke střetu totiž došlo v zadní části pole, a tak ho naživo viděl málokdo.

Fin dostal ve druhé zatáčce smyk, auto mu trochu podivně sklouzlo na dráze doleva a vzalo s sebou vůz McLaren Fernanda Alonsa, který se na něj tlačil zezadu. McLaren po nárazu vylétl do vzduchu a přistál na kapotě Ferrari. Být o pár decimetrů dál, má ho Kimi Räikkönen na hlavě.

„Bylo to nečekané a zajímavé. Dostal smyk při jízdě na odhadem pátou rychlost, to se často nestává,“ hodnotil Alonso. „Bylo to celkem o život. Byl jsem ve špatný moment na špatném místě. Jeho auto se smýkalo na obě strany a neměl jsem kam uhnout,“ popisoval španělský pilot.

Fernando Alonso nemohlo nic dělat a hlavně nic neviděl. Na nehodu se mohl podívat jen ze záznamu, protože celou dobu měl zakrytý výhled na svého soupeře. „Ze své sedačky jsem mohl sledovat jen nebe. Když jsem potom zastavil, měl jsem druhé auto pod tím mým.“

Co prvního dvojnásobného mistra světa napadlo? Jestli je jeho soupeř a bývalý týmový kolega v pořádku. Stále na něj neviděl. „Rychle jsem vylezl, seskočil a šel jsem se podívat, jestli je Kimi ok.“

Kimi Räikkönen naštěstí v pořádku byl. Později přiznal vinu na nehodě, i když s dodatkem, že netuší, proč jeho auto ztratilo přilnavost a šlo do smyku. „Dostal jsem smyk a auto táhlo doleva. Těžko soudit, co se vlastně stalo,“ sdělil novinářům.

Pár míst za dvojicí jel další mistr světa Jenson Button v druhém McLarenu a vše viděl ze svého kokpitu. Ze srážky byl dost vyděšený. „Byla to hrozivá nehoda. Když se jedno auto dostane do vzduchu nad to druhé, můžete čekat to nejhorší. Naštěstí jsou oba v pořádku,“ uvedl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze