Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Straková vládla 10 minut světu

24 2006
Hustopeče - Nechala si zesílit svou oblíbenou hudbu a předvedla v soutěži žen nejlepší výkon večera. A nejen to. Když se pohledná táborská výškařka Iva Straková v sobotu v Hustopečích přehoupla přes 193 centimetrů, přepsala v té chvíli dokonce letošní světové tabulky.

"Je to úžasné. Ale jsme teprve na začátku sezony, takže svůj rekord budu moct zřejmě počítat na dny," prohlásila po závodě.

Nestihla se však ještě ani vydýchat, když se halou začala šířit zpráva, že byl její výkon překonán: na halovém mítinku v německém Dessau ji kazašská skokanka Taťána Efimenko přeskočila o pouhý jeden centimetr.

"Ať už má rekord kdokoliv, přeji mu ho. Pro mě je to jenom další výzva," tvrdila Straková.

Truchlit česká reprezentantka nemusela. Posledním skokem vyhrála nejen Hustopečské skákání, ale i celé moravské turné.

"V úvodu hustopečského závodu jsem si příliš nevěřila," přiznala Straková. "Výsledku si cením, protože stále nemám vrcholnou formu. Měla jsem navíc problémy s rozběhem. Naštěstí jsem se chytla, ale na začátku to bylo strašné."

Straková na obou předchozích mítincích v Třinci a Ostravě splnila limit pro start na halovém mistrovství světa v Moskvě.

"Ani těch 193 ještě nemusí znamenat, že na šampionát pojedu, musím se snažit skočit ještě víc, abych se do nominace vešla."

Halové mistrovství světa začíná až za dva měsíce.

"Doufám, že tohle ještě není vrcholná forma, že budu skákat ještě mnohem víc," přeje si Straková. "Chtěla bych konečně překonat svých 196, které jsem skočila už před třemi roky. A na halovém šampionátu by mě nejvíc potěšil postup do finále."

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze