Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dva týdny bez lyží a osmé místo. Nakonec je to pěkné, řekla Strachová

Šárka Strachová v cíli slalomu ve Flachau. | foto: Reuters

6 2016
Při příjezdu do Jasné říkala, že lyžovat nezapomněla. Čtrnáctidenní pauza se přesto na Šárce Strachové citelně projevila. „Nebyla jsem si v závodě tak jistá, jak jsem potřebovala,“ řekla česká slalomářka po osmém místu, nejhorším výsledku sezony.

Strachová věděla, že na předposlední slalom sezony nemá natrénováno dost. „Dva týdny jsem nemohla stát na lyžích ani trénovat mimo ně,“ připomněla si.

Do tatranského střediska tak neodjížděla s vysokými ambicemi, ale stejně ji osmé místo zprvu mrzelo. „Jako závodnice jsem spokojená nebyla,“ mračila se. Pak si však uvědomila: „Vždyť to vůbec nevypadalo, že tu budu startovat.“

Trápila ji bolavá noha, kvůli níž nemohla obout a zapnout lyžařské boty. Právě při tréninku v Jasné před dvěma týdny zavadila o tyč a spadla. Diagnóza nebyla vážná, ale bolestivá: pohmožděná holeň a natržený lýtkový sval.

Ještě v pondělí se nezdálo, že se zranění stihne zahojit. Ale Strachová se o nohu starala dnem a nocí. Vyplatilo se: nakonec startovala a závodila s nejlepšími. „Osmé místo je z toho pohledu pěkné,“ ocenila na Facebooku.

Dokázala porazit domácí kometu Petru Vlhovou, kterou hnaly tribuny do druhého kola ze třetího místa; hůř skončila dokonce i nová držitelka malého křišťálového glóbu za slalom a velká rivalka Frida Hansdotterová ze Švédska!

Jediné, co ztrpčilo Strachové návrat, tak byl pád z průběžného třetího místa v celkovém pořadí slalomu. Do konce sezony zbývá poslední závod a Wendy Holdenerová je napřed o 47 bodů. Češka chce stupně vítězů vybojovat zpět.

„Doléčím nohu, aby byla na sto procent. A udělám maximum pro to, abych se ještě vrátila na třetí místo,“ plánuje Strachová před finále ve Svatém Mořici.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze