Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stolní tenistky povede Karol Korbel

1 2000
P r a h a - Karol Korbel se stal novým reprezentačním trenérem českých stolních tenistek. Dvaapadesátiletý otec v současnosti nejlepšího domácího hráče Petra Korbela, bronzového medailisty z letošního mistrovství Evropy v Brémách, vyhrál výběrové řízení České asociace stolního tenisu (ČAST). Na postu kouče žen nahradil Luboše Pěnkavu, nyní trenéra kadetek.

Karol Korbel, do roku 1992 šéftrenér bývalého federálního družstva juniorů, v konkursu uspěl proti Petru Nedomovi a Martě Novotné, která zůstala trenérkou v Německu. "Kontrakt zní na rok s možností prodloužení," konstatoval předseda svazu Zdeněk Šváb.

V srpna a září plánuje Korbel seznamovací soustředění. "Delší dobu jsem současné hráčky neviděl a neznám jejich momentální výkonnost," vysvětlil trenér. "Češky mají potenciál na takové úrovni, aby v Evropě i ve světě znamenaly víc než doposud," nastínil v situaci, kdy se žádná z jeho nových svěřenkyň nedostala na olympiádu do Sydney.

České stolní tenistky se v nadcházející sezóně představí v elitní superdivizi Evropské ligy ve skupině B společně s favorizovaným Německem, celky Švédska a Lucemburska.

O tom, zda trenérem mužské reprezentace zůstane Jiří Chudík, se rozhodne po olympijských hrách v Austrálii. Chudík jede do Sydney s Petrem Korbelem a Josefem Plachým a případně až po hrách svaz uvažuje o vypsání výběrového řízení. "Ale možná se tak ani nestane, uvidíme podle výsledků na olympiádě," konstatoval Šváb.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze