Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stolní tenisté už znají soupeře pro ME. Korbela před ním trápí zánět v zápěstí

OPORY A MASKOT. Pavel Širuček, juniorský mistr Evropy (vlevo), a Petr Korbel už znají soupeře pro šampionát v Ostravě. | foto: ec2010.ping-pong.cz

29 2010
Muži proti obhájcům evropského trůnu, ženský tým proti Běloruskám, Maďarkám a Švédkám. V Ostravě byly rozlosovány soutěže družstev na mistrovství Evropy ve stolním tenise, které se uskuteční od 11. do 19. září.

Čeští reprezentanti změří ve skupině A síly s obhájci loňského zlata z Německa, reprezentanty Polska a Řecka. Ženy, které budou na domácí půdě obhajovat bronzové medaile ze Stuttgartu 2009, se budou probíjet skupinou C.

"Moc si přejeme, aby po skončení šampionátu mohlo vedení Evropské unie stolního tenisu prohlásit, že se tady uskutečnil jeden z nejlepších šampionátů v historii," přál si Zdeněk Botek, předseda České asociace stolního tenisu.

Mistrovství Evropy ve stolním tenise se uskuteční v České republice po 24 letech, naposledy hostila šampionát starého kontinentu Praha v roce 1986. Ostravská ČEZ Aréna přivítá v září 330 hráčů ze 40 evropských zemí.

NOMINACE ČR

MUŽI (trenér Tomáš Demek): Petr Korbel, Dmitrij Prokopcov, Tomáš Tregler, Jozef Šimončík, Jiří Vráblík, Michal Obešlo, Pavel Širuček, Tomáš Konečný, Antonín Gavlas

ŽENY (trenér Miroslav Cecava): Renáta Štrbíková, Iveta Vacenovská, Dana Hadačová, Kateřina Pěnkavová, Martina Smištíková, Lenka Habaszová, Hana Matelová

Čeští muži mají před sebou tři náročné soupeře. "Němci jsou v Evropě výkonnostně prakticky na pozici podobné čínským hráčům v celosvětovém měřítku, hrát s nimi bude mimořádně těžké," přiznal reprezentační trenér mužů Tomáš Demek. "S Poláky se hraje opravdu dobře a síla Řecka bude hodně ovlivněná účastí nebo neúčastí 15. hráče světa Kreangy."

Nejzkušenější z českých reprezentantů Petr Korbel dokonce Řeky v nejsilnější sestavě pasuje do role černého koně šampionátu. "Právě zápas s nimi a s Poláky hodně rozhodne. Pokud je zvládneme, věřím v náš postup do čtvrtfinále," komentoval.

V souboj s německým týmem už ve skupině našel stejně jako reprezentační trenér pozitivum. "Pokud postoupíme do čtvrtfinále, nenarazíme na ně ve vyřazovacích bojích," dodal Korbel.

Víc než složení skupin však momentálně Korbela zaměstnává jeho zdravotní stav – už dva dny totiž bojuje se zánětem šlachy v zápěstí levé ruky.

"Na týden mám předepsaná antibiotika a doufám, že léčba zabere. V opačném případě nelze vyloučit možnost chirurgického zákroku, což by výrazně ovlivnilo přípravu na šampionát. Ale že bych na mistrovství startovat neměl, to si vůbec nepřipouštím."

U ženského týmu si trenér Miroslav Cecava nechce připouštět tlak z obhajoby bronzové medaile a z domácího prostředí. "Myslím, že máme přijatelnou skupinu a určitě budeme bojovat o postup do čtvrtfinále. Holky jsou zkušené a věřím, že to doma ustojí," řekl.

Vstupenky na mistrovství Evropy jsou v prodeji v síti Ticketstream (www.tickststream.cz). Permanentky na celý program mistrovství Evropy ve stolním tenise lze zakoupit za 1500 Kč, základní vstupné na jednotlivé hrací dny se pak pohybuje od 100 Kč po 300 Kč na dny. Nejdražší jsou vstupenky na finálové dny, děti do 15 let mají na šampionát vstup zdarma.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze