Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stolní tenista Konečný by chtěl na mistrovství Evropy do osmifinále

Medaile, které se budou rozdávat na mistrovství Evropy v Ostravě. Pro Tomáše Konečného asi budou viset příliš vysoko, ale na osmifinále by Čech rád dosáhl. | foto: Martina Kučerová

11 2010
Stolní tenista pražského klubu El Niňo Tomáš Konečný dorazil mezi posledními do dějiště evropského šampionátu, který se koná v Ostravě. Před pár dny si zahrál prestižní Ligu mistrů. Teď ho čeká možná vrchol sezony, domácí mistrovství Evropy. Konečný by se na něm rád dostal mezi jednotlivci do osmifinále.

Nejlepší šestnáctka, to je váš cíl?
Když se dostanu do osmifinále, budu spokojený. Nebo takhle, nebudu odjíždět zklamaný.

Je reálné pomýšlet i výš?
Nevím, jestli reálné, to záleží na losu, který proběhne příští týden. Rozhodně bych se takovému semifinále nebránil. To je ale samozřejmě nadsázka.

Los bude probíhat podle nasazení hráčů ve světovém žebříčku. Dá se očekávat, že na vás půjdou hned od začátku ti nejtěžší soupeři?
Určitě to bude hned od úvodního kola pěkná řežba. Lehkého soupeře čekat nemůžu. Budu ale hrát doma, to bude má výhoda.

Vy pocházíte ze Zlína, i když hrajete za pražský klub. Budete mít v hledišti svou rodinu?
Na mé zápasy jednotlivců přijedou. Už jsem s nimi domluvený.

Nebudete o to více nervózní?
To snad ne. Budu si chtít každý zápas maximálně užít. Podobných utkání za sezonu moc nezažiju.

Asi narážíte na úroveň české extraligy. Vy jste si teď s El Niněm zahrál Ligu mistrů. Je to skutečně tak obrovský rozdíl od české nejvyšší soutěže?
Je to bohužel naprosto nesrovnatelné. I proto jsem strašně rád za podobné zápasy. Navíc nedávný souboj v Lize mistrů s obhájcem titulu z Düsseldorfu byl skvělou generálkou na tohle mistrovství.

Na utkání s Düsseldorfem přišlo v Praze téměř tisíc diváků. Byl to rekord českého stolního tenisu. Dá se v Ostravě očekávat jeho překonání?
To vůbec netuším. Vlastně pořádně nevím, do čeho jdu. Je znát, že se lidé těší. Navíc podobná akce bude v České republice po dlouhé době, ale zda tu budou padat divácké rekordy, to nemám vůbec představu.

V dějišti šampionátu jste od středy. Je všude kolem cítit atmosféra velkého turnaje?
I když se to na první pohled nemusí zdát, my všichni se hrozně těšíme. Z mého klubu El Niňo jsme tu vlastně všichni čtyři hráči, i proto je tu i fajn parta.Najdete na iDNES.czmobilní verze