Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stolní tenisté se pokoušejí uspět v Lize mistrů, a tak platí za letenky

Alexandr Karakaševič | foto: ČAST/Jan Brychta

3 2016
Opory stolních tenistů TTC Ostrava neustále přilétají a odlétají. Téměř na každé utkání. Peníze za dopravu tvoří nejvyšší část rozpočtu klubu.

Ostravští hráči číslo 1 a 2, reprezentanti Tchaj-wanu Chiang Hung-Chieh a Srbska Alexandar Karakaševič, jsou pořád na cestách. A to i kvůli Lize mistrů.

Minulý týden hráli v Ostravě s francouzským Hennebontem, v pátek nastoupí v německém Saarbrückenu.

„To cestování není nic výjimečného,“ řekl ostravský trenér Tomáš Demek. „Ti nejlepší hráči neustále někam přelétávají, protože trénují ve velkých centrech.“ Hrající manažer TTC Ostrava Petr Korbel považuje za výhodu, že Chiang Hung-Chieh je většinu roku v Evropě.

„Připravuje se v Německu, takže do Saarbrückenu to teď má blíže než my,“ řekl Korbel. „Létá sice i do Asie, ale vždy se snaží vše sladit tak, aby na naše zápasy dorazil s dostatečným časovým předstihem.“

Zatím podle Korbela vše funguje. „Pamatuji však Japonce, který přiletěl třeba jenom den před utkáním a dvakrát nedorazil vůbec...“

V tom je, jak tvrdí trenér Demek, někdy s Asiaty problém. „Kolikrát je třeba nechtějí pustit kvůli reprezentaci, ale s naším Chiangem vše funguje. Do týmu zapadl skvěle, je to parťák, sympaťák,“ dodal Tomáš Demek.

A problémy s ním nejsou ani při stravování. „Má rád evropské jídlo,“ řekl Petr Korbel. „Je v pohodě.“

Jen v Lize mistrů se zatím ostravskému týmu nedaří. V nabité skupině C oba dosavadní duely prohrál, v polském Grodzisku 0:3 a doma s francouzským Hennebontem 2:3.

„Už to bude složité, ale pořád je naším cílem postup mezi osm nejlepších celků,“ upozornil Demek. „A pokud by to nevyšlo, tak by bylo fajn skončit aspoň třetí, čímž bychom měli možnost hrát čtvrtfinále Poháru ETTU.“

Saarbrücken je zřejmě nejtěžší protivník ve skupině. „Stejně jako Grodzisk má na soupisce tři hráče, kteří jsou do padesátého místa na světě, což je síla,“ řekl srbský reprezentant Alexandar Karakaševič.

„Pak záleží na tom, v jaké formě soupeři budou,“ uvedl Petr Korbel, který dodal, že ostravské družstvo sestavovali směrem k Lize mistrů. „Proto máme oba reprezentanty.“ A s nimi mohou nastoupit Tomáš Tregler, Lukáš Pavlovský a také Petr Korbel.

Ostravští se v Lize mistrů doma představí ještě s oběma žebříčkově nejsilnějšími protivníky - 24. listopadu od 17.00 hostí Grodzisk a 15. prosince od 19.00 Saarbrücken. TTC Ostrava hraje na Černé louce v hale A2.

„Jsme rádi, že jsme našli útočiště na Černé louce, protože najít halu, kde bychom mohli působit, nebylo snadné,“ řekl Petr Korbel. „Za to patří velký dík městu a vedení výstaviště. Naše zápasy by měly oživit i centrum Ostravy.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze