Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jeden za všechny, všichni za stůl. Kampaň stolních tenistů startuje

Jedním z patronů projektu je Petr Korbel. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

19 2016
Úspěšná kampaň pod názvem "Jeden za všechny, všichni za stůl", kterou na základních školách v celé republice v minulém roce představila Česká asociace stolního tenisu, vstupuje do svého druhého ročníku. První z plánovaných dvaceti show se uskuteční ve středu 20. dubna v Prostějově na ZŠ Palackého.

V loňském premiérovém ročníku proběhly na čtrnácti základních školách sportovně-zábavní show. Do různých soutěží s pálkou a pingpongovým míčkem se zapojilo přes 5 000 dětí. Výsledkem kampaně, jejíž patronkou byla reprezentantka Iveta Vacenovská, bylo 360 nových dětí v oddílech stolního tenisu a několik nově vzniklých kroužků na školách. Projekt měl úspěch i v médiích - videa z kampaně vidělo víc než 150 000 lidí a v době soutěží navštívilo internetové stránky 271 378 fanoušků.

„Úspěch první fáze kampaně byl pro nás mimořádně příjemný, proto jsme se rozhodli posunout celý projekt na další úroveň - chceme propojit jednotlivé školy a kluby stolního tenisu. Z prezentační formy se dostáváme přímo k té sportovní,“ říká Nikolas Endal, první místopředseda ČAST.

V druhé sezoně budou tudíž prezentační show na školách sloužit zejména jako náborové akce pro kroužky stolního tenisu. V praxi to znamená, že každá základní škola, na níž se uskuteční zábavné dopoledne plné stolního tenisu, bude propojena s konkrétním klubem v daném městě.

Výsledkem by měla být dlouhodobá spolupráce obou organizací formou nově vzniklého kroužku stolního tenisu od začátku školního roku 2016/17.

I patronů v letošním ročníku přibylo: vedle Ivety Vacenovské se do projektu zapojí také dlouholetý reprezentant Petr Korbel a dvě mladé naděje českého stolního tenisu Tomáš Polanský a Zdena Blašková.

Vacenovská: I mistr světa dělá chyby

Vacenovská vzpomíná na uplynulý ročník ráda, ze show po základních školách si odnesla spoustu zážitků. „Jednou se mě dítě ptalo, jestli mistr světa ve stolním tenisu nekazí. Přišlo mi vtipné, když jsem mu odpovídala, že i mistr světa dělá chyby. Stolní tenis se vlastně nedá naučit dokonale,“ pokyvuje hlavou.

Petr Korbel má pro startující projekt jediné přání: „Doufám, že prostřednictvím kampaně přitáhneme ke stolnímu tenisu další děti,“ pravil legendární hráč, čtvrtý z olympijského turnaje v Atlantě 1996 a majitel medailí z mistrovství Evropy i světa.

V rámci jednotlivých show na základních školách budou mít žáci možnost potkat se přímo s některým z patronů projektu. Každý malý účastník si ping pong vyzkouší prostřednictvím čtyř hravých disciplín a pro zájemce nebude chybět ani přihláška do plánovaného nového kroužku stolního tenisu.

Další podrobnosti najdete na www.vsichnizastul.cz.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze