Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Proč stolní tenisté záměrně kazili údery? Aby přilákali děti

Projekt Jeden za všechny, všichni za stůl. Vlevo je reprezentant Petr Korbel. | foto: Česká asociace stolního tenisu

11 2015
Stolní tenista Petr Korbel to řekl stručně: "Doufám, že i prostřednictvím tohoto projektu přitáhneme ke stolnímu tenisu další děti." Mluvil o další fázi úspěšného projektu Jeden za všechny, všichni za stůl. Vizuál k němu se fotil v pátek v Praze.

Projekt České asociace stolního tenisu byl úspěšně uveden na jaře letošního roku, kdy organizátoři s velkou pingpongovou show objeli vybrané základní školy ve všech krajích České republiky.

Druhá část projektu už je zaměřená na nábory, show bude každopádně pokračovat a v březnu se opět vrátí na základní školy po celé České republice.

Lákat ke stolním tenisu už nebude pouze Iveta Vacenovská, tvář úvodní fáze projektu. Pomáhat ji budou Petr Korbel a dvojice nadějných českých juniorů Zdenka Blašková a Tomáš Polanský.

„Určitě je to pro mě zajímavá zkušenost, nic podobného jsem nikdy neabsolvovala,“ přiznala Zdenka Blašková po více než hodinovém stylizovaném focení. „Je to příjemný pocit, že třeba i já bych mohla ke stolnímu tenisu přivést nějaké nové děti.“

Při focení se mladí reprezentanti potýkali s nezvyklým „problémem“, pro jednotlivé pózy museli upravit provedení úderů – tzn. vlastně hráli údery technicky špatně. „Nebylo to úplně přirozené, pálku jsem měl příliš vysoko,“ posteskl si Tomáš Polanský. „Ale na fotce to snad bude vypadat dobře.“

Už druhé stylizované focení pro projekt absolvovala po roce Iveta Vacenovská. V uplynulých měsících absolvovala několik show po základních školách a odnesla si spoustu zážitků. Děti ji několikrát rozesmály. „Jednou se mě dítě ptalo, jestli mistr světa ve stolním tenise nekazí,“ prozradila.

„Přišlo mi vtipné, když jsem mu odpovídala, že i mistr světa dělá chyby. Stolní tenis se vlastně nedá naučit dokonale.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze