Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Po duelech v Hradci je boj stolních tenistů o titul vyrovnaný

Hradecký Martin Olejník ve druhém finálovém zápase nebodoval, nejprve prohrál se Šimončíkem a poté v pětisetové bitvě také s Korbelem. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

16 2014
Stolní tenisté DTJ Hradec Králové se ke dvěma finálovým zápasům extraligy družstev do Havlíčkova Brodu vypraví za stavu 1:1, když po výhře 4:3 v prvním utkání ve druhém 1:4 prohráli.

Byla to krásná představa vyhrát ligu bez porážky. Ale i když se už nepodaří uskutečnit, není zdaleka nic ztraceno. Tak přijímají stolní tenisté DTJ Hradec Králové první porážku sezony, kterou jim až ve druhém utkání finálové série připravili hráči Havlíčkova Brodu.

Po úterní výhře 4:3 totiž hradecké družstvo další duel 1:4 prohrálo, série tak je před dalšími zápasy, které se odehrají v pondělí a v úterý v Havlíčkově Brodě, vyrovnaná 1:1. "Určitě jsme chtěli sezonu dotáhnout bez jediné prohry. I když se to už nepodaří, není to žádná tragédie, stav je vyrovnaný a začíná se znovu," uvedl trenér hradeckého týmu Martin Lučan.

Hradecké družstvo udrželo neporazitelnost nejen v osmnácti kolech základní části, kterou vyhrálo, ale následně i v semifinálové sérii s Hustopečemi, již ovládlo 3:0. V úvodu finálové série k této bilanci přidalo dvaadvacátý neprohraný duel. Avšak přišel středeční večer.

"Proti prvnímu zápasu jsme zamíchali sestavou. Je však třeba přiznat, že soupeř byl tentokrát lepší, ale také trochu šťastnější," uznal Lučan. Přitom Hradečtí do zápasu vstoupili lépe. Zatímco v úterý Pištej s Korbelem prohrál, o den později ho 3:2 porazil.

Pak se však potvrdilo úsloví První vyhrání z kapsy vyhání. Navrch měl podobně jako v úterý tým, jenž do zápasu vstoupil porážkou. Zatímco v úterý se odehrálo všech šest dvouher a o výsledku musela rozhodnout až čtyřhra, ve středu už Pišteje nikdo nenapodobil a Havlíčkovu Brodu tak k vyrovnání série stačilo pět utkání.

"Prohra je samozřejmě nepříjemná, ale naši hráči toho mají hodně za sebou, věřím, že se s ní vypořádají," uvedl trenér. Na další dva duely se slovenští hráči Pištej a Šereda vydali trénovat domů do Bratislavy, Olejník na sever Moravy. "Sejdeme se o víkendu, společně potrénujeme a v neděli se vydáme do Havlíčkova Brodu," sdělil Lučan.

V pondělí by je měl následovat i autobus fanoušků, pro které klub pořádá zájezd. "Atmosféra při našich domácích zápasech byla skvělá, za to patří našim příznivcům velký dík," liboval si trenér, "výborní byli i příznivci hradeckých fotbalistů, chovali se velmi korektně."

Účast v extraligovém finále je pro oba soupeře velkou výzvou, ani jeden klub totiž ještě nikdy domácí titul nezískal. Po hradeckých zápasech je jisté, že se odehrají určitě minimálně čtyři finálové duely.

Pokud by se v pondělí a v úterý v Havlíčkově Brodě nerozhodlo, vzešel by český mistr z pátého utkání, jež by se hrálo v Hradci.Najdete na iDNES.czmobilní verze