Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Brodští stolní tenisté bojovali o čtvrtfinále Ligy mistrů, Dortmund potrápili

V Havlíčkově Brodě panovala díky bouřlivým fanouškům výborná atmosféra. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

21 2015
Doslova elektrizující atmosféra doprovázela poslední letošní vystoupení STEN marketingu HB Ostrov v Lize mistrů. Do Havlíčkova Brodu zavítal jeden z nejlepších týmů stolního tenisu ze starého kontinentu – Borussia Düsseldorf.

Domácí se sice historického postupu do závěrečné fáze soutěže nedočkali, prohráli těsně 3:2, vyprodaná aréna přesto bouřila nadšením.

Úvodní dva duely domácí tým prohrál, nicméně především v tom prvním mezi Petrem Korbelem s Panagiotisem Gionisem chybělo české legendě k úspěchu jen kousek štěstí. „Škoda, že to Peťa nedotáhl, všechno mohlo vypadat jinak. Bohužel je to jen kdyby a na to se ve stolním tenisu nehraje,“ povzdechl si trenér havlíčkobrodského STEN marketingu Tomáš Demek.

Když se potom o chvíli později vůbec nepovedlo vystoupení Pavlu Širučkovi, vypadalo to na rychlý konec celé bitvy. Jenže Tomáš Tregler následně předvedl parádní výkon proti fenomenálnímu Timo Bollovi, někdejší světové jedničce, a Brod byl zpátky ve hře.

Zpočátku se pětadvacetiletý stolní tenista potýkal s nervozitou, později se však zázračně zvedl a otočil svoje utkání s Bollem z 0:1 na 3:1 na sety. „Timo byl po operaci kolene a tréninkový výpadek byl na něm znát. Tím ale rozhodně nechci snižovat výkon Tomáše. Hrál opravdu perfektně,“ nešetřil chválou na adresu mladého brodského hráče Karol Korbel, otec Petra Korbela a bývalý reprezentační kouč.

Vyrovnat na 2:2 se pak podařilo právě jeho synovi. Česká legenda si poradila s o 20 let mladším Patrickem Franziskou. „Petr mě ohromně překvapil. Musel jsem ho pochválit,“ ocenil výkon svého potomka.

Poslední, rozhodující duel ale dotáhl do vítězného konce hráč Düsseldorfu Gionis. Širuček se sice oproti prvnímu zápasu herně výrazně zvedl, jenže na řeckého obranáře to nestačilo.

V Havlíčkově Brodě panovala díky bouřlivým fanouškům výborná atmosféra.
V Havlíčkově Brodě panovala díky bouřlivým fanouškům výborná atmosféra.

Přestože domácí tým nakonec prohrál 2:3 a jeho pouť Ligou mistrů tak pro letošní sezonu skončila, nebyla nálada v hledišti ani trochu ponurá. „Všichni jsme si to užili. Prohráli jsme se ctí. Vždyť oni jsou jeden z nejlepších týmů v Evropě,“ vysekl soupeři poklonu Demek.

Co se však atmosféry týká, hraje prim rozhodně Havlíčkův Brod. Na Ostrov totiž zavítalo přes osm stovek diváků. „Bylo to neskutečné,“ pochvaloval si trenér. „Nemělo to chybu. Diváci byli fantastičtí,“ souhlasil i Karol Korbel.

Odměnou za to budiž Havlíčkovu Brodu postup do evropského poháru ETTU. Jeho čtvrtfinále čeká Demkovy svěřence v lednu. „Cíl jsme splnili a opět jsme dokázali, že ping-pong hrát umíme,“ radoval se trenér. „Jen je velká škoda, že nám proti Borussii chyběl Masataka. Kdyby hrál, mohl být boj o postup zajímavější,“ byl přesvědčený.

Japonec Masataka Morizono nemohl naskočit, protože ve stejnou dobu se hrála japonská kvalifikace na mistrovství světa. „Jsem z toho smutný. Japonská federace chce, aby její hráči působili v Evropě, berou za to peníze a pak udělají termín kvalifikace ve stejnou dobu jako zápasy nejlepší soutěže v Evropě. Nevím, co na to mám říct,“ zlobil se Demek.

STEN marketing pak bez Morizona nastoupil také o den později ve finále Českého poháru. El Niňo Praha porazili Brodští 5:1 a poprvé v historii si pro sebe zabrali domácí pohárovou trofej.Najdete na iDNES.czmobilní verze