Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Extraliga stolních tenistů se po 14 letech vrací na Karlovarsko

Stolní tenista Antonín Gavlas | foto: Martin Stolař, MAFRA

25 2016
Po čtrnácti letech se na západ Čech vrací extraliga stolních tenistů. Nyní pod názvem SK TTC Františkovy Lázně. Extraliga se v tělocvičně františkolázeňské základní školy Česká bude poprvé hrát v pátek, kdy od 17 hodin hrají domácí s Libercem, a následně v neděli od 15 hodin s Elizzou Praha.

Do čtvrté sezony vstupuje stolní tenis na západě, po svém znovuzrození. Přes třetí, druhou a první ligu se bude už chodit na extraligu. Od začátku u toho byl Petr Gavlas a druhou sezonu i jeho bratr Antonín. Vše začal KST Cheb, ale pro extraligu se letos ustavil nový klub ve Františkových Lázních, s tím, že oba kluby budou úzce spolupracovat a Cheb bude hrát první ligu.

„Do budoucna plánujeme, že pokud se mládež, která vypadá nadějně, zlepší, tak bychom chtěli do pár let jednoho, dva hráče komponovat do extraligy. Vše je úzce propojené. Cheb, Františkovy Lázně,“ objasňuje Antonín Gavlas.

O víkendu začíná ve Františkových Lázních extraliga. „Mohli bychom se poprat o play-off a tam už potom záleží na momentální formě, zranění atd. Na to, si myslím, určitě máme,“ říká Gavlas.

Extraliga byla definitivně přiřknuta na západ poté, co došlo k dohodě s klubem z Hustopečí o převodu licence a po domluvě s hlavním generálním partnerem firmou Olivius. „V té chvíli jsme věděli, že budeme schopni sehnat hráčský kádr schopný hrát v extralize důstojnou roli,“ říká Antonín Gavlas.

Tým se skládal asi pět měsíců, některým osloveným se nechtělo do nového, nezaběhnutého klubu, někteří nemohli dlouho čekat kvůli svým dalším závazkům, čekalo se až se seženou potřebné finance. Dva byli jasní od začátku, Antonín Gavlas a František Plaček. Sehnat se museli ještě dva.

„Jsem rád, že nakonec to jsou Tomáš Pavelka a Ital Romualdo Manna. Mám takové tušení, že budeme dobrá parta, a na tom to chceme stavět,“ pochvaluje si. V týmu jsou čtyři hráči. „Nemáme extra silnou jedničku, u níž by bylo jasné, že bude dělat pokaždé dva body. Máme vyrovnaný tým mající na to mít pozitivní bilanci. Pro soupeře to bude nevyzpytatelné, při tvorbě sestavy budeme vycházet z momentální formy a zdravotního stavu,“ vysvětluje Gavlas proces skládání sestavy k jednotlivým zápasům.

Žebříčkově a papírově by měl být ve Františkových Lázních nejslabší Ital Romualdo Manna, ale když má formu, a další zrovna moc ne, tak hraje na stejné úrovni, ne-li lépe. Proto ještě není jasné, kdo o víkendu nastoupí. Bude se to odvíjet od toho, jak jsou na tom jednotliví hráči s formou a jak se momentálně cítí.

Prvním soupeřem je v sobotu Liberec. Ten má jasnou jedničku, za celou minulou sezonu prohrál Radek Košťál jen jednou. „Taktika bude jasná. Snažit se, aby někdo Košťála porazil, to je základ úspěchu, protože v tom případě by se i ostatním hůř hrálo, když by jejich nejlepší hráč neudělal dva body, ale jen jeden,“ prozrazuje Antonín Gavlas.

V neděli potom hrají Františkovy Lázně s pražskou Elizzou. „Je to tým, který by měl hrát v dolních příčkách, jsou u nich velké výkonnostní rozdíly, lídrem by měl být neustále se zlepšující mladý Slovák Samuel Kalužný. Klíčem k úspěchu je znovu v poražení jedničky.“Najdete na iDNES.czmobilní verze