Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na úvod porážka, druhé finále extraligy stolních tenistů hostí Hradec

Vítězné gesto Tomáše Treglera z Havlíčkova Brodu. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

13 2015
Do Hradce Králové se po roce vrací finále extraligy družstev mužů ve stolním tenisu. A po roce má i stejné obsazení, soupeřem domácím hráčům z DTJ opět budou hráči STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod, kteří titul obhajují.

Další okolnosti však budou nové. Především finále nezačalo v Hradci, protože základní část letos vyhrál soupeř z Havlíčkova Brodu. Ten také na rozdíl od loňského finále, do kterého lépe vstoupil tehdy domácí Hradec Králové, na domácích stolech vyhrál a přijede na východ Čech s vedením 1:0.

Fakta

Finále extraligy stolních tenistů

● Utkávají se STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod (vítěz základní části) a DTJ Hradec Králové (druhý v základní části).
● Stav série: 1:0 první zápas vyhrál H. Brod 4:1 (Tregler - Pištej 3:1, Širůček - Šereda 3:2, Korbel - Olejník 2:3, Širůček Pištej 3:1, Tregler - Olejník 3:2)
● Další zápasy série: ve středu v Hradci Král. (Aldis, 17.30), v pátek v Havl. Brodě (17.30), případné další zápasy by se hrály v úterý 19. května v Hradci a ve čtvrtek 21. května v Havl. Brodě

A místo střetnutí asi bude novinkou největší, na rozdíl od loňského roku se totiž finále nebude hrát v herně DTJ, ale kvůli zájmu diváků v malém sále Kongresového centra Aldis, jenž má větší kapacitu. Nabízí totiž zhruba 300 míst na sezení a dalších 150 na stání.

Hradecké družstvo bude podporu svých příznivců potřebovat, protože finálovou sérii na tři vítězství začalo porážkou 1:4. „Je to pro nás krutý výsledek, protože všechna utkání byla vyrovnaná, získali jsme jediný bod,“ uvedl pro oficiální stránky České asociace stolního tenisu trenér hradeckého družstva Martin Lučan.

O vyrovnanosti zápasů svědčí to, že tři z pěti se rozhodovaly až v posledním pátém setu, zbývající dva ve čtyřech. Jediný bod uhrál Martin Olejník, který v pětisetovém souboji zdolal Petra Korbela. V pátém, nakonec posledním duelu, také v pěti setech však podlehl Tomáši Treglerovi a protože Peter Šereda v jednom a Lubomír Pištej předtím v obou svých zápasech prohráli, první finálové klání skončilo.

Už po prvním finálovém duelu tak je zřejmé, že pokud se Hradečtí chtějí představit na domácích stolech dvakrát, musí v následujících dvou utkáních alespoň jednou zvítězit. Pokud se jim to podaří, hrálo by se v Hradci podruhé v úterý 19. května.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze