Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Cesta z Dobřan do Číny. Reitšpies potrénoval v baště stolního tenisu

David Reitšpies se na ME do 21 let chystal v akademii Wang Liquina | foto: archiv L. Reitšpiese

2 2017
Možnost strávit část přípravy na evropský šampionát stolních tenistů do 21 let v Číně využili mladí čeští stolní tenisté, kteří se zúčastní čtrnáctidenního kempu v akademii světového šampiona Wang Liqina v Šanghaji. Ve skupince trenéra Josefa Plachého je i odchovanec dobřanského pingpongu David Reitšpies.

„Hned po příletu jsme absolvovali vyčerpávající prohlídku města a nastal tvrdý čínský režim,“ popisoval David Reitšpies ze země stolnímu tenisu zaslíbené pro svazový web. Společně s ním byli v Číně ještě Stanislav Kučera, Jiří Martinko a Karolina Mynářová.

Mladí čeští hráči trénovali v hale s třiceti stoly, kde se potkávají se soupeři různých herních stylů a především servisů. „Dostávali jsme pořádně zabrat,“ hlásil hráč El Niňa Praha, jenž byl v Číně už poněkolikáté.

„Všechny tréninky probíhají téměř stejně, hrajeme vždy pouze dvě kombinace a následně servis a volná hra. Odpoledne si navzájem nahazujeme zásobník a po večeři chodíme do skvěle vybavené posilovny, kde vyčerpáme poslední zbytky sil,“ popisoval Reitšpies.

Podmínky k přípravě jsou v Šanghaji ideální. Pohodlné ubytování, hala i jídelna se nacházejí pár minut chůze od sebe. Jedinou stinnou stránkou je pro mladé Čechy místní jídlo. Výběr pokrmů je sice veliký, ale často nezbývá jiná možnost než spokojit se se suchou rýží a kečupem. „Chybí totiž dostatek odvahy k vyzkoušení čínských specialit.“

Mladí Češi se v Šanghaji společně s jednou Číňankou zúčastnili také turnaje pětičlenných družstev, na který se sjela spousta čínských amatérů i profesionálů. A při jejich pozorování se ukázalo, že v této zemi umí hrát stolní tenis opravdu každý a právem je to tady jeden z nejpopulárnějších sportů.

A výsledky jen tak pro úplnost... Ve skupině skončil česko-čínský tým druhý s bilancí jedné výhry a jedné prohry. Ve čtvrtfinále pak narazil na pozdější vítěze z místního národního centra.

Krátce po návratu do Čech se mladí reprezentanti přesunuli na evropský šampionát do ruského Soči. Ten začíná dnes a Reitšpiese čeká dvouhra i debl s Polanským.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze