Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Špičky stolního tenisu otestují při Czech Open plastové míčky

Iveta Vacenovská v utkání prvního kola na mistrovství Evropy. Domácí dánskou reprezentantku Agerholmovou snadno porazila. | foto: AP

27 2014
Čtvrtý hráč světa Dimitrij Ovtcharov z Německa, bývalá jednička Bělorus Vladimir Samsonov či světová osmička mezi ženami Japonka Kasumi Išikawaová zdobí letošní turnaj série ITTF World Tour ve stolním tenise v Olomouci. Czech Open potrvá až do neděle, atraktivním úvodem turnaje pro fanoušky byla úterní exhibice hvězd v Olomouc City.

„Mám velkou radost z velkého zájmu o start hráčů v Olomouci a jsou tam opravdu zvučná jména,“ píše ředitel turnaje Nikolas Endal v tiskové zprávě.

Vedle Ovtcharova, Samsonova a Išikawaové se přihlásila také světová devítka Němka Chan Ying i vítězové předchozích dvou ročníků. Loni vyhráli Japonec Kazuhiro Šiono a Rakušanka Liu Jia, o rok dříve Němec Christian Süss a Běloruska Viktoria Pavlovičová.

Turnaj nabízí kromě kvalitního obsazení i jednu novinku. Poprvé na českém území se bude hrát s plastovým míčkem, který nahradil celuloidový, a od 1. července se s ním hrají významné soutěže ITTF. Czech Open v Olomouci bude teprve druhým turnajem seriálu ITTF World Tour, na kterém se musí s plastovými míčky hrát.

„Určitě nám k vynikající účasti pomohlo, že Czech Open je jedním z prvních turnajů, který se hraje s novými plastovými míčky. Navíc se koná necelé tři týdny před mistrovstvím Evropy družstev v Lisabonu,“ konstatoval Endal.

Letošní klání je zařazeno do takzvaného ITTF Major Series Event a hrát se bude s celkovou dotací sto tisíc dolarů. Dosud se přihlásilo 31 zemí a nejpočetnější zahraniční výpravou bude jedna z velmocí – Japonsko.

Domácími nadějemi budou české jedničky Iveta Vacenovská a Dmitrij Prokopcov, premiérovou akci v roli reprezentačního trenéra mužů v Olomouci prožije Jindřich Panský. Včerejší exhibice nabídla fanouškům v akci právě Vacenovskou s Renatou Štrbíkovou. „Věříme, že letos bude v hale lepší divácká kulisa, než tomu bylo v minulých letech,“ těší se Endal.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze