Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Před takovou kulisou jsem nikdy nehrál, přiznal v Brodě hvězdný Boll

Německý stolní tenista Timo Boll. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

21 2015
Ze všech hráčů Borussie Düsseldorf na sebe v Havlíčkově Brodě strhával jednoznačně největší pozornost. A jak by také ne. Čtyřiatřicetiletý Timo Boll je ve stolním tenisu pojem. Jeho souboj v rámci 6. kola Ligy mistrů s o devět let mladším Tomášem Treglerem byl prvním po tříměsíční pauze zaviněné zraněním kolena. A Boll v něm překvapivě prohrál 1:3.

Smutný z toho ale nakonec být nemusel, protože celkově jeho Borussia na Vysočině před více než osmi sty diváky vyhrála 3:2 na zápasy. „Byli jsme pod velkým tlakem, protože nepostoupit by pro nás bylo jednoduše nemyslitelné,“ přiznal Boll.

Takže jste si po posledním utkání, které znamenalo postup, hodně zhluboka oddechl?
Samozřejmě. Moc dobře jsme věděli, o co se tady hraje. A když jsme sem přijeli a viděli tu neskutečnou atmosféru, byli jsme rádi, že jsme rychle udělali dva body.

Myslíte, že při jiném vývoji na začátku mohl být konečný účet utkání jiný?
Ano, podle mě by se třeba za stavu 1:1 celý zápas určitě vyvíjel jinak. Domácí si svůj cíl zajistili už postupem do ETTU, takže mohli hrát uvolněněji.

Fotogalerie

V České republice jste hrál v rámci Ligy mistrů už potřetí, přičemž ve dvou předchozích případech šlo o souboje s El Niněm. V Praze je ovšem hodně malá hala. Překvapilo vás prostředí v Havlíčkově Brodě?
Musím přiznat, že v takové hale, ale hlavně před takovou kulisou jsem ještě nikdy nehrál. Tohle jsem opravdu viděl poprvé. Není běžné, aby se někde takhle fandilo. Bylo to prostě skvělé. I přesto, že jsem s Tomášem Treglerem prohrál, moc se mi v Brodě líbilo.

Když už jste zmínil Tomáše Treglera, co říkáte na jeho výkon?
Tomáše znám dobře a vím, že je to nebezpečný hráč. Dokázal porazit i lepší hráče, než jsem já. Nebylo to pro mě vůbec lehké, protože jsem nastoupil po třech měsících. Ze začátku dělal Tomáš lehké chyby, ale potom byl lepší. Potřebuji ještě více zápasů, abych se dostal do hry a byl stoprocentně fit.Najdete na iDNES.czmobilní verze