Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Štokr: Doufal jsem, že předvedeme víc

1 2006
Praha - Se smíšenými pocity se vrátili čeští volejbalisté z mistrovství světa. Reprezentanti v Japonsku skončili na 13. – 16. místě. "Splnili jsme sice to, co jsme předpokládali, člověk ale vždycky doufá, že může předvést víc. Já osobně jsem určitě nehrál tak, jak se ode mě čekalo," říká univerzál Jan Štokr.

Jaká byla cesta z Japonska?
Určitě byla lepší, než když jsme letěli do Japonska. Máme toho všichni dost, takže jsme hned na cestě z Tokia usnuli. Většinu cesty jsme prospali.

Jak jste spokojený s osobními výkony na turnaji?
Určitě jsem nepředvedl to, co se ode mě očekávalo. Moc mě to mrzí, ale holt se tak stalo. Musím se z toho poučit a jít dál.

Jak si to vysvětlujete?
Nevím, vůbec si to nedovedu vysvětlit. S odstupem času se nad tím určitě zamyslím. Teď to ale nebudu nějak řešit. Odlétám do Perugie, budou další zápasy. Já vím, v čem se musím zlepšovat a na čem zapracovat. Pokusím se, aby další vystoupení v nároďáku bylo lepší. Když tedy budu pozvaný…

Mohlo to být psychikou?
Psychikou ani ne. Asi jsem formu nenačasoval správně. V těle ani v hlavě. V přípravných zápasech všechno vycházelo. Pak začal turnaj a nešlo vůbec nic...

V posledním zápase s Německem se vám ale zadařilo. Hrál jste jako vyměněný. Čím to?
Poslední zápas byl uvolněný, všechno se najednou dařilo. Bylo to nejspíš jinou strategií než v předchozích zápasech. V zápase s Německem se všechno tahalo přes mě, což mi vyhovuje více, než když mám sporadicky skládat jen těžké balóny. To ale není výmluva, měl jsem hrát to, co se ode mě čekalo. A to jsem nepředvedl.

Některým expertům na hře českému týmu chybělo větší nasazení…
Nasazení tam od nás určitě bylo. Když nás ale soupeř dobře přečetl a zvolil výbornou taktiku, tak jsme se neměli na čem chytit. Šli jsme od zápasu k zápasu.

Jak se vám líbilo v Japonsku, pomineme-li čistě sportovní stránku?
To je úplně jiný svět. Když bylo volno, tak jsme stihli prohlídku a snad i zemi trochu poznali. A všechno nafotili (smích). Za tu dobu jsme už toho ale měli docela dost. Když už pak na nás někdo šikmooký promluvil japonsky, tak jsme byli málem agresivní (smích). Ale jinak bylo všechno v pohodě.

V nejbližší době se rozhodne o dalším působení trenéra Haníka v reprezentaci. Jaký je váš názor?
Myslím, že by bylo dobré, kdyby u týmu pokračoval. Odvedl dobrou práci. Věděl, co od kterého hráče může čekat. Spolupracovalo se ním výborně. Nemyslím si, že by se to mělo zase řešit tak, že se odvolá trenér. Chtělo by to, aby trenér zůstal nastálo a vybudoval si základnu tak osmi hráčů, kteří budou hrát pořád. Jako je to v ostatních týmech.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze