Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stín je na tenisovém US Open slast. Jako sex

Kyperský tenista Marcos Baghdatis nechtěl svou nečekanou porážku v 1. kole svádět na vedro. | foto: AP

3 2010
New York (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Když se v horkém odpoledni na stadionu Arthura Ashe objevil stín, srbského tenistu Novaka Djokoviče se zmocnil blažený pocit. "Jako bych spal se svou přítelkyní," našel zvláštní přirovnání po vydřeném vítězství nad krajanem Troickým v 1. kole.

Teploty v úvodu US Open vystoupaly přes 100 stupňů. Samozřejmě jen na Fahrenheitově stupnici. Ale ani čtyřicítky podle Anderse Celsia neznamenají pro člověka na přímém slunci žádnou velkou pohodu.

Nezapomeňte na slunečník!

"Panovaly tady tropy," řekl český tenista Jan Hájek, který v největším žáru bojoval s Američanem Fishem i s nastupujícími křečemi. "Ať nám na kurtu zapnou klimatizaci!" vtipkovaly cestou z vychlazené šatny Petra Kvitová s Lucií Hradeckou.

"Umbrella! Umbrella, please!!!" naléhavě volala z hlediště Hana Berdychová, když chlapec na kurtu zapomněl nad jejím synem při střídání stran roztáhnout slunečník.

Victoria Azarenková zkolabovala během zápasu 2.kola US Open

Victoria Azarenková zkolabovala během zápasu 2.kola US Open

Na kovové lavičky u menších kurtů v areálu se málem nedalo sednout, jak byly rozžhavené. Pot se lidem řinul po tělech, aniž pohnuli rukou. Alespoň trochu se osvěžovali papírovými vějíři, které dostali. Není divu, že si hráči často utírali tváře a ruce po každé (ano, úplně po každé!) výměně. Poctivě si hlídali pitný režim, na krk si přikládali pytlíky s ledem zabalené v ručnících...

Čtenář v chladném Česku nechť to nebere jako provokaci, ale zářící sluníčko bylo v uplynulých dnech ve Flushing Meadows považováno spíš za nepřítele. A stín, blahoslavený stín, zdaleka nečinil slastné potěšení jen Djokovičovi.

Pro tenisty samozřejmě není letní pařák nic výjimečného. Řadě z nich nevadí. Tomáš Berdych nebo Marcos Baghdatis odmítli své nečekané porážky svádět na žár na kurtu.

Tak, a teď už zase o tenise

Přesto se s ním už kdekdo na US Open vážně potýkal. Radek Štěpánek viděl, jak jeho francouzský protivník Julien Benneteau zvrací přímo na kurtu.

Viktoria AzarenkováBěloruská tenistka Victoria Azarenková kolabuje na US Open během zápasu 2. kola

"Mým největším soupeřem bylo vedro," prohlásil Chorvat Ivan Ljubičič po překvapivé prohře s americkým mladíkem Harrisonem. "Celou svou kariéru s ním marně bojuju. Zkoušel jsem ledacos, ale nic nezabírá."

Přímo na kurtu zkolabovala ve středu Běloruska Viktoria Azarenková, i když v jejím případě slunce nehrálo hlavní roli. Už při ranní rozcvičce totiž upadla a způsobila si otřes mozku.

"Horko vás dovede totálně vyčerpat, zažil jsem to mockrát," tvrdil Djokovič. "Člověk pak začne tak trochu panikařit." Ještě vysvětlil, jak myslel své přirovnání stínu k sexu, ale pak už se o počasí odmítal bavit: "Když zašlo slunce, byla to úžasná úleva. Nádherný pocit. Jako při sexu s přítelkyní. A teď už se bavme o tenisu, ano?"

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze