Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Štěstí, že to za mě kolegyně v práci vzala, řekl kapitán florbalových mistrů

Radost střešovických florbalistů, kapitán Fridrich je vpravo | foto:  Michal Růžička, MAFRA

14 2010
Ještě ve tři odpoledne hodiny seděl v práci, pak se sebral a pelášil na zápas. "Měl jsem štěstí, že to za mě kolegyně ty dvě poslední hodiny vzala," říkal po včerejším finále kapitán florbalového Tatranu Střešovice Milan Fridrich.

On i jeho parťáci jsou amatéři a kvůli finále si brali volno.

Co kdyby ta kolegyně nemohla?
Dělám školitele v jedné internetové firmě, takže bych v práci zůstal normálně do pěti a pak rychle spěchal sem. Nebylo by to nic příjemného, ale taky bych to zvládnul.

V čem jste byli ve finále lepší než Vítkovice?
Rozdíl může být v motivaci. Loni jsme byli unavenější, mnozí z nás v Tatranu hráli mistrovství světa. Teď jsme i přes slabší chvilky zpátky. Vítkovice trošičku po loňské vítězné sérii usnuly na vavřínech, měly horší základní část, byť play off hrály skvěle. Ale já jsem hrdý na svůj tým, co dokázal. A může dokázat ještě velké věci.

Ta série byla hodně vyrovnaná. Byla to reklama na florbal?
I když v těch zápasek kromě jednoho skončily velkými brankovými rozdíly, tak byli hodně vyrovnané. Vždycky to jednomu týmu víc lepilo. Oba výborně bránily. Když se jeden dostal do vedení, tak bylo těžké to obrátit. Jsou to dva nejlepší týmy v republice a bylo to dobré i v tom, že každý hrajeme jiným stylem a systémem a bylo to dobré i porovnání těchto stylů.

Kde hledat důvody toho začátku posledního zápasu, který se vám náramně povedl?
My jsme měli štěstí, že jsme to tam trefili. Na tomhle tarkettu si víc věříme. Proto nám to padalo. Vystřelili jsme, padlo to tam. Bylo to obráceně než v minulých zápasech, což nám na začátku hodně pomohlo. Pak jsme byli trošku pasivní, což se nám nemuselo vyplatit. Naštěstí jsme to udrželi.

Pojďme se vrátit ještě do 50. minuty čtvrtého zápasu, kdy jste prohrávali 1:3. Nakolik jste věřil nebo nevěřil, že se to otočí. A nakolik chybovaly Vítkovice, že se začaly bát?
Já jsem říkal, že když byl nájezd na Bolka (brankáře Tomáše Kafku), tak pokud nedá, tak je to znamení a že to ještě otočíme. Já jsem pořád věřil. Chyba Vítkovic byla v tom, že to chtěly ubránit a byly pasivní. Že už nešly do brejků a to je stálo možná i ten titul. My jsme nemohli vytáhnout svůj presink a Vítkovice nám to vysloveně nabídly.

Vedení florbalu uvažuje, že by se místo finálové série hrálo jedno superfinále, které by rozhodlo o všem. Co vy na to?
Pro diváky a televizi by to bylo atraktivnější, pro nás jako hráče méně spravedlivější. Ale pokud by se naplnila nějaká velká aréna, byla by to skvělá reklama pro florbal. A nám hráčům by to ušetřilo pár nervů.

Florbalistky mistrovských Tigers zřejmě na oslavu titulu poběží s pohárem po Karlově mostě. Šli byste teď s nimi?
No nevím, zda v plavkách. Jestli by to pro ty návštěvníky mostu bylo přesně to, co by vidět chěli. Ale možná některé kluky jo - zvlášť ty, co chodí hodně do posilovny (smích).Najdete na iDNES.czmobilní verze