Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stereotyp. I proto kouč mosteckých házenkářek Hanus skončil

Martina Crhová (vlevo) z Mostu střílí na branku Veselí | foto: Martin Adamec, MAFRA

7 2010
Proč u mosteckých házenkářek skončil Jiří Hanus? Vedení interligového nováčka, který je s pouhými dvěma výhrami předposlední, to vysvětlilo v prohlášení na klubovém webu.


Hanus cítil křivdu, odvolání považoval za unáhlený krok. "Jirka je u družstva 10 let. Běžná praxe u předních klubů je kouče měnit, aby se neuchyloval pouze k zaběhnutým stereotypům, aby se nebál měnit rytmus hry či vnášet do hry neokoukané prvky. Tento syndrom u Jirky již nastal," napsal Zdeněk Picek, předseda klubu. "Dalším důvodem je velké množství nevynucených technických chyb pramenících ze složitosti herních činností, absence rychlých protiútoků a špatná obranná fáze."

Hanus dovedl Černé anděly do interligy, což Picek oceňuje. "Bez jeho obětavosti, pracovitosti a osobní angažovanosti by asi osud mostecké ženské házené byl stejný jako v okolních klubech, kde házená buď zanikla, nebo je těsně před rozpuštěním," uvedl Picek.

Most převzal asistent a sportovní ředitel Tomáš Kuťka, legenda ženské házené. Tým v sobotu od 18 hodin hostí v Lounech v poháru Olomouc. Interliga se rozběhne 8. ledna rovněž zápasem s Olomoucí, hraje se ale v Lovosicích.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze