Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Štěpánek vyhrál Vánoční turnaj stolních tenistů

26 2000
P r a h a - David Štěpánek vyhrál v hale Sokola Nusle Vánoční turnaj stolních tenistů nazvaný Double Fish. Hráč pražského klubu El Niňo odvrátil v dnešním finále čtyři mečboly a porazil Richarda Výborného z Havířova po setech 18:21, 26:24 a 21:18. O třetí místo se podělili semifinalisté Miroslav Bindač z německého Kaselu a havířovský Bohumil Vožický. Výborný vedl ve finále 1:0 na sety a 20:17. "Cítil jsem, že už je zlomený. Jeden balón jsem podcenil a on se chytil," popsal Výborný důležitý okamžik utkání. Štěpánek odvrátil čtyři mečboly, druhý set vyhrál 26:24 a ve třetím setu dominoval.

"Porážka mrzí, zvláště, když jsem měl vývoj ve svých rukou," dodal Výborný.
David Štěpánek letos porazil Výborného poprvé. "Většinu zápasů jsem prohrál až v těsných koncovkách," pronesl vítěz, jenž přivítal, že organizátoři po šesti letech obnovili tradici Vánočního turnaje.

"Je to příjemné zpestření, lepší než doma ležet, ale po krůtě to šlo těžko," smál se Štěpánek. "Do budoucna je turnaj dobrý, ale je třeba, aby tady hrála absolutní domácí špička," připomněl Výborný, že chyběl nejlepší hráč roku Petr Korbel a omluvil se rovněž Josef Plachý.

Finále
Štěpánek (El Niňo Praha) - Výborný (SKST Havířov) 2:1 (-18, 24, 18).

Semifinále
Štěpánek - Bindač (ESV Kasel) 2:1 (16, -19, 19)
Výborný - Vožický (SKST Havířov) 2:1 (17, -15, 17).

Skupina A, pořadí: 1. Výborný 5 b., 2. Štěpánek 5, 3 Klásek (Mokré Lazce)5, 4. Čihák (SKS Havířov) 3.

Skupina B: 1. Bindač 6, 2. Vožický 5, 3. Hořejší (El Niňo Praha) 4, 4. Sadílek (Mokré Lazce) 3.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze