Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Štěpánek + Berdych po vítězné čtyřhře: Byli jsme tým. Srbové ne

Radek Štěpánek a Tomáš Berdych | foto: AP

18 2010
Bělehrad (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Osmkrát spolu nastoupili Radek Štěpánek a Tomáš Berdych v daviscupové čtyřhře, sedmkrát vítězně opouštěli dvorec - jen Verdasco s Lopezem je v loňském finále porazili. Dnes na ně nestačili ani třetí deblista světa Zimonjič s druhým singlistou světa Djokovičem.

Jak byste se za váš výkon ohodnotili?
Štěpánek: Jsme jím moc potěšeni. Přišli jsme na kurt jako tým a měli od prvního míče velký týmový duch. A i když jsme nevyužili šance v prvním setu, ve druhém jsme dostali naši hru na velmi vysokou úroveň. Pak už jsme zápasu dominovali.
Berdych: Radek to řekl přesně. Jsem moc rád, že jsme hráli jako tým a ne jako dva hráči vedle sebe. Atmsoféra, která byla mezi námi na kurtu, mi pomohla získat zpět rytmus a já se cítil lépe a lépe. Doufám, že si to udržím až do zítřka

Bylo důležité nenechat se bouřlivým srbským prostředím "vytočit"?
Štěpánek: Máme už zkušenosti z hraní venku, které nám zjevně prospívají. Jsme schopni tu atmosféru nevnímat a soustředit se na to, na co máme. Byli jsme absolutně koncentrovaní. Tím, jak jsme Srbům ukazovali jen pozitivní emoce, jsme je zároveň i deptali. To jsme chtěli.

Djokovič naopak působil dojmem, že je až přemotivovaný, ne?
Berdych:
Těžko říct. Spíš mě překvapil svým chováním na kurtu. Působili na nás jako dva oddělení hráči na jedné straně kurtu a ne jako tým. Vůbec nepřipomínali deblovou dvojici. V závěru už to byla z jejich strany skoro křeč. Djokovič dnes Zimonjičovi z krize nijak nepomohl a oba se v tom nakonec vařili. Výsledek byl vyústěním.

Radek Štěpánek a Tomáš BerdychTomáš Berdych a Radek Štěpánek se radují po vítězné čtyřhře proti Srbsku.

Tomáši, pomohl tento výsledek i k úplnému zahnání vaší páteční deprese?
Berdych:
Určitě hrozně moc. To, co bylo se mnou včera, se mi podařilo tímhle zápasem rychle vyhnat. Radek mě ze začátku podržel a navzdory pozdnímu konci mého pátečního zápasu jsem se dokázal nakopnout. Když jsme potom do toho po prvním setu šlápli, víceméně jsme je přejeli na celé čáře. To je nejlepší možné povzbuzení do mého dalšího singla.

Budete teď krotit euforii?
Štěpánek
: Na tu není čas, je potřeba si co nejvíc odpočinout, aby na dvouhry šli zítra dva odpočatí hráči. Emoce mohou propuknout, až bude konec. A aby byl dobrý, o to se musíme poprat.

Co může dnešní výkon Djokoviče znamenat z pohledu jeho zítřejší dvouhry?
Berdych:
Já bych byl rád, aby hrál stejně "dobře" jako dneska, aby mu to vydrželo. Ale bude to úplně jiná situace. Máme po sobotě nejlepší možné skóre. Oni musí vyhrát dva ze dvou zápasů a od Djokoviče všichni čekají jediné - vítězství. Tlak bude na něm, ne na mně, což je pro mě příjemné. Pár dnů odpočíval, může být čerstvější než já. Ale já nemám co ztratit. Budu se snažit užít si to a třeba přinést hned ten třetí bod.

Francouzi už ve finále jsou. Jak by se vám líbila předvánoční Paříž?
Štěpánek:
Tu jsme ještě nezažili. Teď jsme ale v Bělehradu, to je jediné, co nás zajímá.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze