Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Štěpán Vojtěch touží po skalpu Rakušanů

15 2006
Klatovy - Souboj Česko - Rakousko v automobilových soutěžích má na pořadu druhý díl. Koncem týdne si to piloti z obou států rozdají ve 2. díle Zimního poháru - klatovské Mogul Šumava Rallye. První část souboje se uskutečnila v lednu v rakouském Freistadtu. Úspěšnější byli domácí jezdci, kteří obsadili první dvě příčky.

A právě souboj vítěze lednové Jänner Rallye Raimunda Baumschlagera s českými jezdci ve vozech WRC bude magnetem 41. ročníku Šumavy.

Znalci rallyesportu se těší na Rakušanův souboj s libereckým Štěpánem Vojtěchem, který se na start postaví se speciálem Peugeot 206 WRC. Vojtěch obsadil ve Freistadtu čtvrté místo a výsledek jej příliš nepotěšil.

"Máme Rakušanům co vracet. Chci si výsledkem v Klatovech spravit chuť, v Rakousku to opravdu nebylo právě ono," uvedl Štěpán Vojtěch. "Ale rallye bude určitě hodně složitá, především na nastavení auta v jednotlivých etapách."

Lednový díl Zimního poháru ovládli Rakušané a Němci, ale organizační šéf Mogul Šumava Rallye Milan Pospíšil věří, že tentokrát to bude jiné. "Znalost prostředí hraje velkou roli. Věřím proto českým jezdcům," uvažoval Milan Pospíšil.

"Ovšem Baumschlager nedá svou kůži zadarmo. Nejede u nás poprvé a má obrovskou motivaci. Vždyť vítěz Zimního poháru si odveze 25 tisíc eur. A on k tomu má nejblíže."

Silnici uvolňovaly frézy

Posádky se od včerejší druhé hodiny odpolední seznamují s tratěmi rychlostních zkoušek nestarší české automobilové soutěže. Ty ale mají rozdílný povrch.

Program Mogul Šumava Rallye

Pátek (Klatovsko)
RZ 1 - 14.28, Okruh u Činova
Sobota (Prachaticko)
RZ 2 - 8.34, Krejnice - Chvalšovice
RZ 3 - 9.07, Nuzín - Čkyně
RZ 4 - 9.38, Boubská - Budilov
RZ 5 - 11.45, Trpín - Lažiště
RZ 6 - 12.13, Štítkov - Setěchovice
RZ 7 - 12.50, Jiřetice - Libochovice
RZ 8 - 14.50, Krejnice - Chvalšovice
RZ 9 - 15.23, Nuzín - Čkyně
RZ 10 - 15.54, Boubská - Budilov
RZ 11 - 18.01, Trpín - Lažiště
RZ 12 - 18.29, Štítkov - Setěchovice
RZ 13 - 19.06, Jiřetice - Libochovice
Neděle (Klatovsko)
RZ 14 - 8.52, Brod - Mladice
RZ 15 - 9.23, Boříkovy - Podolí
RZ 16 - 9.51, Strážov - Patraska
RZ 17 - 11.45, Brod - Mladice
RZ 18 - 12.16, Boříkovy - Podolí
RZ 19 - 12.44, Strážov - Patraska

Podle vyjádření organizačního ředitele rallye Milana Pospíšila má prachatická etapa, která je na pořadu v sobotu, všechny silnice rychlostních zkoušek z 90 procent pod pořádnou vrstvou sněhu, v klatovské etapě je jen asi jedna třetina zasněžená.

"Zvláštní je jen erzeta Brod -Mladice. Na tu musíme poslat bagr, aby silnici zprůjezdnil. Vítr tady cestu prakticky zcela zavál.
Průjezdná bude od středečního rána," řekl Milan Pospíšil.

Sněhová fréza úřadovala i na Prachaticku, kde odstraňovala sníh ze štítkovské zkoušky.

Počasí bude v hlavní roli

Včera odpoledne v okolí Klatov i na Prachaticku mrzlo. Jenže předpovědi počasí hovoří o výrazném oteplení, které nastane během čtvrtka.

"To může být velký problém. Předpokládám, že v sobotní etapě bude sněhu dost i přes oteplení," uvažoval Štěpán Vojtěch. "Okolo Klatov to bude jiné. Vlastně z toho mohou být dvě hodně odlišné soutěže. A u našeho auta to pak znamená zvolit určitý kompromis v jeho nastavení. A to pak není nikdy ono."

Rallye odstartuje v pátek ve 13 hodin na klatovském centrálním náměstí. V sobotu se přesunou jezdci na Prachaticko a cíl podniku je v neděli ve 14 hodin v místě startu.Témata: rallye, Peugeot
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze