Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Steels zopakoval v Nantes nedělní spurt

3 2000
N a n t e s - Belgický cyklista Tom Steels ze stáje Mapei zopakoval ve třetí etapě Tour de France z Loudonu do Nantes (161.5 km) vítězství z neděle a nechal za sebou ve spurtu německé konkurenty Marcela Wüsta a Erika Zabela. Žlutý trikot nejlepšího jezdce zůstává i nadále skotskému jezdci Davidu Millarovi, který se dva kilometru před cílem nevyhnul pádu. Smutnými hrdiny závodu byli Jens Voigt a Michael Blandzun, jejichž únik dlouhý více než 120 km skončil jen krátce před cílem.

Osmadvacetiletý jezdec stáje Mapei si v cíli pochvaloval především výbornou práci týmu. "Celý tým výborně spolupracuje. Už máme dvě vítězství, proč tedy nezískat třetí?" prohlásil Steels sebevědomě.

Millar zatím nervózně čekal, až rozhodčí posoudí záběry cílové kamery. Několik stovek metrů před cílem se totiž Skot nedokázal vyhnout pádu několika jezdců a v závěrečném spurtu pouze doháněl hlavní peloton. Jury nakonec rozhodla, že do cíle dojel ve stejné skupině jako jeho největší rival Lance Armstrong, a Brit uhájil žlutý trikot vedoucího jezdce i do čtvrté etapy.

"Nechtěl jsem ztratit vedení kvůli takovému hloupému incidentu, když pro mne celý tým tak tvrdě pracoval," svěřil se v cíli po strhující stíhačce třiadvacetiletý Millar. Američan Armstrong na druhém místě zaostává o pouhé čtyři sekundy.

V úterý peloton čeká sedmdesátikilometrová časovka družstev. S pětiminutovými odstupy se na trať z Nantes do bretaňského St. Nazaire vydá dvacet týmů.

Výsledky - 3. etapa (161,5 km):
1. Steels (Bel.) 3:37:51 hod., 2. Wüst, 3. Zabel (oba Něm.), 4. Koerts (Niz.), 5. O'Grady (Austr.), 6. Nazon, 7. Simon (oba Fr.), 8. Kirsipuu (Est.), 9. Vainstains (Lot.), 10. Pieri (It.) všichni stejný čas, ...94. Padrnos (ČR) -9.

Průběžné pořadí:
1. Millar (Brit.) 8:43:09 hod., 2. Armstrong (USA) -4, 3. Jalabert (Fr.) -6, 4. Ullrich (Něm.) -7, 5. Canada (Šp.) -18, 6. Zülle (Švýc.) -22, 7. Jekimov (Rus.) -23, 8. Borgheresi (It.) - 29, 9. Voigts (Něm.) -30, 10. Hamilton (USA) -35, ...163. Padrnos -2:59.

Francouzští diváci si sledování Tour de France dokáží náležitě vychutnat...

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze