Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Olomouci zůstane první liga házenkářů, karvinské béčko nepostoupí

Olomoucký trenér Libor Malínek. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

15 2015
I příští rok se bude v Olomouci hrát první liga házenkářů. Stavomontáže sice skončily v uplynulé sezoně předposlední, sestupu ale unikly. „Béčko Karviné se totiž do soutěže nepřihlásilo a my jsme byli první náhradník. Možnost hrát dál první ligu jsme přijali,“ vysvětlil předseda STM Olomouc Martin Přerovský.

Záchrana druhé nejvyšší soutěže však pro něj znamená úkol posílit tým tak, aby se za rok stejná situace neopakovala. „Plánujeme posílení o dva tři kluky. Hlavně si ale přejeme, aby byli všichni zdraví, protože loni jsme měli na začátku sezony dva klíčové hráče zraněné,“ připomněl Přerovský.

Jedinou známou změnou je nový muž na lavičce. Dosavadní kouč Vladan Táborský přijal nabídku dělat asistenta Janu Bělkovi u interligové Zory Olomouc. Muže Olomouce tak v nové sezoně povede Libor Malínek.

 „Dlouho působil v Zoře jako asistent Lubomíra Krejčíře a pak i jako hlavní kouč. Poslední dva tři roky vedl muže Velké Bystřice. Naši nabídku přijal a teď spolu dáváme do kupy kádr,“ prozradil Přerovský.

A teď zlepšit práci s mládeží

První liga je celostátní, Stavomontáže složitě hledají způsoby, jak zajistit náklady spojené s cestováním napříč republikou.

„Rozpočet bude trochu vyšší, protože místo do Karviné pojedeme do Plzně a finančně náročnější to bude i kvůli hráčům. Pokud někoho seženeme, budeme mu muset zaplatit cesťák plus nějaké všimné. Do žádné kaskadérské činnosti bychom ale nešli. Pomůže nám město, kraj a v podpoře budou pokračovat také stávající sponzoři,“ ocenil předseda oddílu.

Hlavní prioritou pro Stavomontáže má být v dalších letech zlepšení práce s mládeží.

„Chceme družstvo mužů ustálit v první lize na delší dobu, ale to musíme radikálně zlepšit práci s dorostenci, abychom hráče nemuseli kupovat odjinud. Úkol číslo jedna celého oddílu je stabilizovat družstvo dorostenců, abychom vychovávali potenciálně další házenkáře do první ligy. Nikoliv do druhé, ale do první ligy,“ zdůraznil Přerovský.Najdete na iDNES.czmobilní verze