Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Odborník: Pacienti jako Schumacher bývají probuzeni po 2 až 3 týdnech

DRŽ SE - fanoušci Ferrari a Michaela Schumachera z Francie, Itálie a Německa. | foto: Reuters

3 2014
Smutným dnem je pátek 3. ledna pro všechny, kteří se strachují o život legendárního Michaela Schumachera. Slavný jezdec má právě dnes 45. narozeniny, jenže je stále v umělém spánku. Jeho boj po těžkém úrazu hlavy zdaleka nekončí.

Přímo ve francouzském Grenoblu se scházejí "Schumiho" příznivci, podle německých médií je jich na místě zhruba pět stovek. Na druhou hodinu odpoledne měli naplánovaný pochod k uctění Schumacherových narozenin.

S jezdcem jsou v nemocnici dále jeho nejbližší, vedení stáje Ferrari pak je v kontaktu s rodinou prostřednictvím prezidenta automobilky Luky di Montezemola a šéfa týmu Stefana Domenicaliho: "V těchto chvílích svádí ten nejdůležitější boj svého života, a proto mu posíláme speciální přání."

Fotogalerie

Otázkou je, jak dlouho bude boj sedminásobného šampiona F1 trvat. Německý Bild cituje profesora neurochirgie z Hamburku-Altony Uweho Kehlera: "Při podobných těžkých úrazech jsou klíčové první hodiny a dny. Obecně se dá říci, že pacienti s takovými obtížemi bývají z umělého spánku probouzeni zhruba po dvou až třech týdnech."

Schumacherovi se úraz přihodil na sjezdovce v neděli. "Ale to, kdy pacient sám otevře oči nebo znovu začne mluvit, může trvat další dny i týdny," upozornil pro německý list profesor Kehler. "Bohužel se může stát také to, že se neprobere nikdy, jsou-li poškození mozku příliš velká."

Tisíce narozeninových vzkazů, které k Schumacherovi v den jeho půlkulatin míří, si přejí jediné. Aby poslední část Kehlerova citátu neplatila.

3. ledna má Michael Schumacher 45. narozeniny. K nemocnici mu přišli popřát jeho fanoušci:

Autoři: ,


Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze