Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stav žokeje Šariny se pozvolna zlepšuje

24 2003
Praha - Stav zraněného žokeje Karla Šariny je po pádu v srpnových dostizích v Karlových Varech stabilizovaný a pozvolna se zlepšuje. Trojnásobný český šampión a dvojnásobný vítěz Českého derby byl více než týden v bezvědomí, v současné době se léčí v pražské nemocnici v Motole. Jockey Club pro něj založil konto na podporu léčby a rekonvalescence, žádnými dalšími prostředky pro podobné případy však nedisponuje.

"Třeba ve Velké Británii mají fond, který soustřeďuje prostředky pro zraněné žokeje, u nás ale nic podobného nemáme," řekl prezident Jockey Clubu ČR Václav Luka.

"Konto bylo založeno speciálně pro Karla Šarinu a veškeré prostředky budou vyhrazeny pro jeho léčení. Další případy by mohlo vyřešit založení nadace, ovšem její vznik je zatím otázkou," dodal.

Číslo účtu pomoci Karlu Šarinovi je 150965430/0300, variabilní symbol 590910.

V motolské nemocnici leží také trenér Vladimír Machain, který byl hospitalizován po pádu z koně v tréninku. Podle informace z Jockey Clubu je stále v bezvědomí a jeho stav je nadále velmi vážný.

Machain trénoval v posledních letech koně stáje Blaničtí rytíři, letos převzal trénink svěřenců distancované trenérky Martiny Růžičkové a působí v Solopyskách u Sedlčan.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze