Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Starý motor v tahači stál závodníka vítězství

2 2000
D i j o n -
Bez bodů odjel z úvodního podniku evropského šampionátu závodních tahačů František Vojtíšek, přestože sobotní závod třídy Race Truck vyhrál. Podle technických komisařů Mezinárodní automobilové federace nemůže být v jeho tahači Renault umístěn motor Detroit. Frankie Racing Team se následně rozhodl dočasně nestartovat v evropském šampionátu tahačů. "Intenzivně pracujeme na přípravě nejmodernějšího motoru Renaultu. Zatím se ale nedá přesně určit termín, kdy znovu pojedu šampionát," řekl Vojtíšek. Nejlepším výsledkem se tak stalo druhé místo Daniela Landy v nedělním závodě. Landa, který stál poprvé na stupních vítězů, se v průběžném pořadí dělí o první místo s Němcem Lenzem. V nejprestižnější třídě Super Race Truck získal Stanislav Matějovský první body za deváté místo, v sobotu ho zastavila závada na vstřikování paliva jeho tahače Tatra. Landa, v sobotu pátý, si druhé místo držel od startu. "Všechno proběhlo dokonale podle naší strategie. Během závodu jsem neměl žádné problémy a jsem neskutečně šťastný," řekl Landa.

Sobota, Super Race Truck: 1. Ferté (Fr., Man), 2. Körber (Něm., Man), 3. Oestreich (Něm., Mercedes).

Race Truck: 1. Vojtíšek (Renault), 2. Crozier (Fr., MAN), 3. Lenz (Něm., Mercedes).... 5. Landa, 13. Vlachová (oba Sisu).

Neděle, Super Race Truck: 1. Ferpé (Fr., Man), 2. Luostarinen (Fin., CAT), 3. Körber (Něm., MAN)... 9. Matějovský (Tatra). Stav ME: 1. Ferpé 59, 2. Körber 44, 3. Luostarinen 43.

Race Truck: 1. Bernau (Něm., Man), 2. Landa, 3. Lenz... 11. Vlachová -1 kolo. Stav ME: 1. Landa a Lenz 43, 3. Crozier 42... 12. Vlachová 1.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze