Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Startuje mistrovství Evropy házenkářů

25 2006
Praha - Bez české účasti odstartuje ve čtvrtek evropský šampionát házenkářů. Sedmé mistrovství se uskuteční v pěti švýcarských městech a nový vládce kontinentu bude znám v neděli osmého února. Prvenství obhajují Němci. Ve Švýcarsku nepůjde jen o medaile, ale také o účast na mistrovství světa.

MISTROVSTVÍ EVROPY
PŘÍLOHA iDNES - ZDE

Poprvé budou mezi elitou chybět Švédové, kteří na předchozích šampionátech vybojovali čtyři tituly a vedle Němců narušili jejich hegemonii jen Rusové v roce 1996.

Ve Švýcarsku nepůjde jen o medaile, ale také o účast na mistrovství světa, které se uskuteční v příštím roce v Německu.

Tam si zajistí přímý postup tři týmy, v případě, že na medaili dosáhnou Španělé či Němci, tak další mužstva. Španělsko se na MS již kvalifikovalo jako obhájce titulu, Německo jako pořadatel.

Loňský světový šampionát jasně potvrdil sílu evropské házené. Vedle Španělů stáli na stupních vítězů Chorvati a Francouzi, do elitní dvanáctky se z mimoevropských týmů vklínilo jen pořádající Tunisko na čtvrtém místě.

Z mužstev, které startovaly na minulém mistrovství Evropy, chybí vedle Česka už jen Švédsko; jejich místa zaujaly Norsko a Slovensko, které se na závěrečný turnaj probojovalo poprvé.

Základní skupiny se hrají ve St. Gallenu, Basileji, Sursee a Bernu. Z každé skupiny postoupí tři týmy do čtvrtfinálových skupin v St. Gallenu (A+B) a v Basileji (C+D), přičemž si do nových tabulek přenesou výsledky vzájemných zápasů. Závěrečné souboje o medaile a konečné umístění uvidí Curych.

Vyložený favorit letos podle odborníků chybí, ale na medaile myslí minimálně polovina účastníků. Zopakovat úspěch z loňského MS touží Španělsko, Chorvatsko, které vyhrálo olympijský turnaj v Aténách, i Francie.

Vysoko by chtěli skončit obhájci titulu Němci a tradičně silné Rusko, překvapit mohou Srbsko a Černá Hora nebo Dánsko.

Složení základních skupin ME:
Skupina A (St. Gallen):
Slovinsko, Polsko, Švýcarsko, Ukrajina.
Skupina B (Basilej): Německo, Francie, Španělsko, Slovensko.
Skupina C (Sursee): Dánsko, Srbsko a Černá Hora, Maďarsko, Island.
Skupina D (Bern): Chorvatsko, Rusko, Portugalsko, Norsko.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze