Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Start Rallye Šumava se blíží. Slibuje návrat ke klasice

Václav Pech | foto: Eret PetrČTK

1 2010
Už za čtrnáct dnů ovládne silnice na Klatovsku a Vimpersku řev motorů, prach budou vířit v obrovské rychlosti závodní auta. 16. duben je datum, které mají fanoušci motorismu zaškrtnuté v kalendáři červenou barvou. V Klatovech startuje Mogul Rallye Šumava, nejstarší rallye v České republice. Po pětačtyřicáté v historii. A letos oproti loňsku s řadou změn. V duchu hesla Návrat k tradicím.

"Šumava se vrací do svého osvědčeného formátu, kdy se pojede v pátek v okolí Klatov a v sobotu na Vimpersku," líčí za organizační štáb Jan Valeš. Soutěž opouští Plzeň a její divácky oblíbenou supererzetu ve Štruncových sadech. "Na druhou stranu tím bude rallye kompaktnější," vidí Valeš i pozitiva.

Stejně jako v minulých ročnících zůstává Šumavě spojení s mistrovstvím Evropy historických automobilů Historic Vltava Rallye. "To zaručuje diváckou atraktivitu pestrého startovního pole jezdců z tuzemska i zahraničí," říká Valeš. Hlavní pozornost ale přitáhne česká špička se soudobými vozidly. Pech, Kresta, Valoušek a spol. budou v Klatovech startovat po Valašské rallye do letošního druhého závodu seriálu Mediasport, mezinárodního mistrovství ČR amistrovství Zóny střední Evropy.

Zvlášť plzeňský jezdec Václav Pech, který na Valašce dojel druhý a jako jediný se s produkčním mitsubishi vklínil mezi speciály S2000, je na Šumavu natěšený. "Šumava je pro mě srdeční záležitost, už se mi ozývá spousta kamarádů, že přijedou do Klatov fandit." líčí.

Od domácího závodu si může hodně slibovat. Se spolujezdcem Uhlem obhajují loňské prvenství a jejich výkon na Valašce vzbudil nadšení. "O milimetr větší restriktor náš vůz zrychlil a přiblížil výkonem speciálům. V sezoně to budou boje," hlásí Pech.

Co tedy na Šumavě jezdce letos čeká? Páteční klatovskou část opět zahájí superrychlostní okruhová zkouška Klatovský okruh u Činova, v jejímž itineráři nebudou chybět ani další klasiky, například přejezd přes vrch Koráb.

Sobotní vimperská etapa opouští letitý úsek Nuzín – Čkyně, připravena je ale směs léty prověřených i nových úseků. Ve čtvrtek 15. dubna startuje v Klatovech doprovodný program. Samotná rallye zahajuje v pátek 16. a končí druhou etapou v sobotu 17. dubna.Najdete na iDNES.czmobilní verze