Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Start Neumannové zůstává nejistý

11 2000
N o v é M ě s t o n a M o r a v ě - Skepticky zatím vidí Kateřina Neumannová svůj start ve středečním závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě. "Lékař potvrdil, že nejde o angínu," konstatovala šestadvacetiletá lyžařka s ulehčením, ale přesto se necítí nijak dobře. "Bolí mě hlava a špatně se mi dýchá. O tom, zda budu startovat, se rozhodnu těsně před startem. Když se nebudu cítit na to, abych mohla bojovat o místo do deseti, na start se nepostavím. Nemá cenu lámat to přes koleno," říká.

Ráno půjde Neumannová na běžky a v půl osmé se s trenérem Frühaufem rozhodne. Lékaři se ji snaží z nemoci dostat pomocí povolených léků, aby nehrozil případný dopinkový trest. "Dostávám vitamíny, které by měly povzbudit imunitu. Uvidíme, co se mnou tento zásah udělá," konstatovala Neumannnová, kterou trápí viróza, má oteklé oči a rýmu.

Pokračuje tak smutná anabáze před závody v Novém Městě. Loni tady Neumannová na klasické desítce získala stříbro, ale předtím vždy před moravskými závody buď onemocněla, nebo neměla formu. "Tady buď zaběhnu, nebo to je průšvih," tvrdí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze