Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


U trati bude fandit 20 000 lidí, těší se Bambula na táborské závody

Stanislav Bambula | foto:  Michal Sváček, MAFRA

27 2015
Volaný účastník právě hovoří. To jsou slova, která v posledních dnech slyší nejčastěji ti, kteří se snaží sehnat trenéra reprezentačního týmu cyklokrosařů Stanislava Bambulu. Před víkendovým mistrovstvím světa v Táboře se nezastaví.

„O víkendu jsme byli v Holandsku na světovém poháru a teď už zase lítáme po Táboře. Ve čtvrtek přijedou všichni jezdci,“ popisuje Bambula přípravy.

Mobil je teď asi vaším nejčastějším společníkem, ne?
Nechápu, jak lidi mohli dřív žít bez mobilního telefonu. Je pravda, že teď jedu jeden hovor za druhým.

Co máte jako reprezentační kouč před šampionátem na starost?
Jsem reprezentační trenér a manažer. Zařizuju dění kolem týmu. Kde co bude, kde bude kdo bydlet, co si vezme na sebe. Aby bylo všechno pro závodníky připraveno.

Je pro vás táborské mistrovství jiné než třeba loňské v Nizozemí?
Je to doma. Tím je dané to, že je všechno ještě snazší a jednodušší.

A jaká jsou vaše očekávání?
Jestli chcete, abych tipoval…

Nějaký tip jsem očekával.
Ze mě nikdy nikdo nic nedostal. Ale když to shrnu, byl bych rád, aby to dopadlo co nejlíp po organizační i sportovní stránce.

Tak jinak. Dají se porovnat šance současných závodníků s týmy, které vozily medaile.
Těžko. Vždycky záleží na tom, jak se celá tahle akce vyvine, jak se ukážou talentovaní junioři, kdo bude zdravý a nemocný.

To je případ třeba Zdeňka Štybara, který kvůli zranění bude chybět. Výsledky ostatních závodníků nebyly během světových pohárů moc přesvědčivé.
Beru sezonu a všechny svěťáky jako přípravu na něco. Připravovali jsme se na mistrovství Evropy v Německu a přivezli jsme z každé kategorie medaili. To byl úspěch. A teď věřím, že veškerá příprava k mistrovství světa dopadne podobně.

Výrazné výsledky ale letos nejsou…
Je to trošku slabší. Ale zase máme výjimky, jako je Kateřina Nash.

Myslel jsem elitní kategorii.
Tam máme generační výměnu. Ti mladší ještě nedorostli. Ale já bych se s tím nechtěl trápit. Překvapit může kdokoliv. Mistrovství světa je totiž vždycky závod úplně o něčem jiném než všechny ostatní.

Na co se těšíte nejvíc vy?
Na atmosféru. Miluju tyhle závody, kdy přijde 20 000 lidí. Jdou si to užít a to se mi líbí.Najdete na iDNES.czmobilní verze