Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Stáj Wrbna ztratila dalšího koně

16 2006
Světlá Hora - Minulý týden se ve stáji Wrbna Racing ve Světlé Hoře na Bruntálsku radovali z vítězství Red Dancera v hlavním závodě zahajovacího dostihového dne na pardubickém závodišti. Teď ale smutní. Z Itálie totiž dorazila po víkendových dostizích v Miláně špatná zpráva. Pětiletý hřebec Lark nepřežil pád v závodě Gran Corsa Siepi di Milano.

"Takový je sport. Jednou jste nahoře, jednou dole," soukal ze sebe trenér stáje Wrbna Čestmír Olehla.

Jedna z nejlepších českých dostihových stájí sice dokázala v minulých letech vyhrávat třeba Velkou pardubickou, ale zároveň také za poslední dva roky přišla kromě Larka také o špičkové koně King Marka a Tankreda.

Právě Lark, který nepřežil milánský dostih na proutěných překážkách, měl ve stáji Wrbna nahradit King Marka. Ve Světlé Hoře byl teprve od loňska. "Po ztrátě King Marka jsme potřebovali doplnit čtyřletý ročník. Proto jsme koupili Larka," přitakal Olehla.

Že by tedy byl ročník koní narozených v roce 2001 pro Wrbnu prokletý? "Takhle se to nedá brát. Každá z těch tragických situací byla o něčem jiném," podotkl trenér.
"King Marc i Tankred zemřeli při rovinových dostizích, i když u těch je pravděpodobnost vážného zranění podstatně menší než u překážkových.

V nich nám až do tohoto víkendu přálo štěstí..." A dostihový víkend v Miláně byl pro koně ze Světlé Hory opravdu smolný. Pro Larka osudný závod nedokončil ani Duce. "Má zřejmě něco se svalem na pleci," řekl Čestmír Olehla.

Při obhajobě loňského triumfu v milionové Gran Steeplechase Milano upadl i Kolorado, ale i tak se dostal do cíle na pátém místě. O příčku lepší byl Sun Set. Čtvrtý doběhl také Daquan v dostihu Corsa Siepi dei 4 anni.

"Vypadá to, že Kolorado je v pořádku. Bez problémů jsou Sun Set i Daquan," oddechl si Olehla, který byl ještě včera s koňmi v Itálii.

"Domů vyrazíme v úterý ráno." Nešťastný víkend možná pozmění další dostihový program světlohorské stáje. "Na podrobnou analýzu je teď ještě brzy, ale určitě se tím budu zabývat," přiznal trenér.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze