Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Stáj Wrbna posilovala na příští sezony

21 2006
Světlá Hora - Trenér stáje Wrbna ze Světlé Hory na Bruntálsku Čestmír Olehla se včera ráno vrátil z dražby koní v Německu. A přivezl s sebou novou posilu. Světlohorská stáj koupila v Německu za 20 tisíc eur, tedy více než půl milionu korun, čtyřletého hřebce jménem Early Night.

"Je to krásný hnědák s jednou nohou bílou. Jinak nic tolik zajímavého na něm není. Možná ještě to, že je spíš menší," usmál se Čestmír Olehla. Hřebec Early Night ve své dosavadní kariéře vytěžil z 16 startů 4 vítězství a další 4 hodnocená umístění.

Zatím vydělal o něco více, než byla jeho prodejní cena. "Proč jsme ho koupili? Mladých koní máme spoustu, ale po průšvizích, co nás potkaly, jsme potřebovali doplnit ty starší," připomněl Olehla úmrtí King Marka a také Larka, kteří by letos byli právě čtyřletí.

Na dražbě v Baden-Badenu mohl trenér Olehla vybírat ze čtyř stovek koní. "Jenže starších koní bylo jen patnáct. A já nechtěl klisnu, čímž se výběr scvrknul na dva," líčil Olehla, který se rozhodl pro koně Early Night.

Druhého hřebce Adios Amigos koupil přes agenta trenér Josef Váňa za více než milion a půl korun.

Novou posilu stáje Wrbna čeká zima plná tréninku. "Bude se v hale učit skákat," řekl Olehla. "Kdyby mu to nešlo, zkusil by roviny, ale kupovali jsme ho s tím, že by měl běhat překážky." Trenér stáje Wrbna se chystá ještě na jednu aukci starších koní do Polska.

"Ten nápad má však spousta lidí, možná to tak bude i pro nás drahé," dodal Olehla.

Autoři:


Nejčtenější

Grafton Recruitment Praha
Personalistka

Grafton Recruitment Praha
Plzeňský kraj
nabízený plat: 28 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze