Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stáj chce Trojkorunu

27 2003
Světlá Hora - Tříletý hřebec Tankred ze Stáje Wrbna se může zapsat do historie. Žádný kůň ještě nikdy nevyhrál slovenskou Trojkorunu. Tankred má šanci. V Bratislavě už vyhrál Velkou jarní cenu a po diskvalifikaci dopující Ohne Sorge také dodatečně Derby. Pokud bude v neděli nejlepší i v St. Leger, získá Trojkorunu.

Navíc by byl prvním koněm české stáje, který by přivezl Trojkorunu ze zahraničí.

„Bude to těžké,“ říká trenér Čestmír Olehla. „Tankred má za sebou řadu velkých dostihů a těsné prohry s Ohne Sorge jej trochu znechutily. Jako by ztratil dřívější bojovnost.“

Z Olehly mluví zkušenosti z českého St. Leger, které bylo před měsícem v Praze. Tankred byl jasným favoritem, ale zůstal daleko za Radbecem, doběhl druhý. „Na začátku cílové roviny se trochu požďuchali a Tankred to vzdal. Uvidíme, jestli se mu v Bratislavě vrátí chuť závodit.“

Bratislavský St. Leger měří tradičních 2800 metrů, poběží se o 450 tisíc slovenských korun. Na startu má být celkem 13 koní, mimo jiné Fensh - vítěz rakouského Derby.
V sedle Tankreda bude Angličan Gary Hind. „Původně měl běžet i Treviso, ale je nějaký bolavý, takže zůstal doma,“ dodal trenér Olehla.

Autoři:


Témata: dostihy
Najdete na iDNES.czmobilní verze