Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Štafetu biatlonistek táhly „mladé pušky“. Přestože Vítkovou zradila hůlka

Česká štafeta: zleva Zdenka Vejnarová, Veronika Vítková, Magda Rezlerová a Gabriela Soukalová | foto: Český svaz biatlonu

15 2010
Ruhpolding (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Špatný začátek - skvělý konec. Přestože Veronika Vítková odstartovala do štafety Světového poháru v Ruhpoldingu jako úplně poslední, nakonec mohla se svými kamarádkami slavit šesté místo - nejlepší umístění českého kvarteta za posledních sedm let. "Dneska se to prostě sešlo," usmívala se Vítková v cíli.

"Z mého pohledu to byl krásný závod. Holky ukázaly, že tuto disciplínu dokážou zajet," hodnotil závod reprezentační kouč Milan Janoušek. Biatlonistky se představily v sestavě, v jaké by měly jet i za pár týdnů ve Vancouveru.

Ale štafetu v Ruhpoldingu "udělaly" především nejmladší členky týmu Vítková se Soukalovou, loňské juniorské mistryně světa. Přestože na začátku se mohlo českému fanouškovi dělat mdlo.

Veronika Vítková totiž na startu zaspala a na trať vyrazila jako úplně poslední. Okamžitě dala vzpomenout na středeční velmi nevydařený sprint, v němž obsadila až 90. místo.

Jenže jednadvacetiletá biatlonistka se nevzdala. Po první čisté střelbě už byla čtvrtá a Magdě Rezlerové předávala na třetí pozici.

jak střílely?

ležka, stojka, (počet trestných kol a počet dobíjení)

Vítková 0+0, 0+1
Rezlerová 0+1, 1+3
Soukalová 0+0, 0+0
Vejnarová 0+1, 0+2

"Co se na startu stalo? Podklouzla mi hůlka. A pak jsem si ji ještě píchla do boty," usmívala se Vítková, která podle svých slov zajela druhý nejlepší úsek v životě. "Lepší to bylo jen loni na mistrovství světa v Koreji."

Jestliže se Vítková v závodě blýskla, pak Gabriela Soukalová doslova zaválela. Dvacetiletá juniorka absolvovala svou premiérovou štafetu ve SP v životě, ale na úvod sestřelila hned všech deset terčů.

"Žádnou střelbu předtím jsem nedala dvakrát za pět," přiznala čerstvá olympionička, která se biatlonu věnuje teprve čtyři roky. Na svém úseku zajela čtvrtý nejrychlejší čas.

Pochvalu mládí vysekla finišmanka Zdenka Vejnarová. "Holkám patří obrovský dík. Vyrovnaly se s tím suprově, líp než já s Magdou," řekla osmadvacetiletá rodačka z Jilemnice.

Zklamaná byla jen Magda Rezlerová. Poté, co třikrát neúspěšně dobíjela na stojce a štafetu tak srazila na čas na osmé místo, bylo jí spíše do breku. Nakonec i ona mohla slavit nejlepší umístění českého kvarteta od roku 2003.Najdete na iDNES.czmobilní verze