Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Štafeta norských biatlonistů získala na SP v Oberhofu první triumf v sezoně

Ole Einar Björndalen dovedl Nory k prvnímu štafetovému vítězství v sezoně | foto: AP

7 2010
Norští biatlonisté vyhráli poprvé v sezoně štafetu v rámci Světového poháru. Kvarteto Halvard Hanevold, Tarjei Boe, Emil Hegle Svendsen a Ole Einar Björndalen zvítězilo s půlminutovým náskokem před Francií, třetí doběhli domácí Němci. Češi závody v Oberhofu vynechávají.

Norové se ze štafetového triumfu radují vůbec poprvé v sezoně. Stejně jako druzí Francouzi nemuseli ani jeden trestný okruh a sedmkrát dobíjeli. Třetí Němci, kteří ztratili tři čtvrtě minuty, potřebovali o dva náboje víc.

Seveřany skvěle rozběhl veterán Hanevold, který obě střelecké položky absolvoval s čistým štítem. Mladíček Boe potřeboval čtyřikrát dobíjet, drobnému zakolísání se nevyhnuli ani Svendsen s Björndalenem.

Pětinásobný olympijský šampion Björndalen na posledním úseku setřásl Rakušana Sumanna a do cíle doběhl s půlminutovým náskokem před Martinem Fourcadem, který díky čisté střelbě vytáhl Francii ze čtvrtého místa po poslední předávce. 

Biatlon - štafeta muži

Start štafetového závodu v Oberhofu

Z bronzu se spolu se 17 tisíci diváky radovali Němci. "Kdyby to takhle klaplo i na olympiádě, bylo by to fajn," radoval se finišman domácího kvarteta Simon Schempp.

Velmi dobře si v úvodu závodu vedli také Lotyši, kteří v polovině závodu předávali dokonce na prvním místě. Přestože ze všech 19 štafet dobíjeli nejméně (jen třikrát), nakonec vinou pomalejších závěrečných dvou úseků obsadili sedmou pozici.

Čeští biatlonisté v Oberhofu nestartují. Dávají přednost přípravě před nadcházejícími závody SP v Ruhpoldingu.

oberhof - muži - štafeta 4x7,5 km

1. Norsko (Hanevold, Boe, Svendsen, Björndalen) 1:17:03,3 (0 tr. okruhů/7 dobíjení), 2. Francie (Jay, Defrasne, S. Fourcade, M. Fourcade) -27,5 (0/7), 3. Německo (Stephan, Greis, Peiffer, Schempp) -42,2 (0/9), 4. Rakousko -47,7 (0/13), 5. Rusko -2:02,9 (1/8), 6. Švýcarsko -2:47,5 (0/9). Češi nestartovali.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze