Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Biatlonisté berou ve štafetě v Anterselvě šesté místo, vyhráli Norové

Ondřej Moravec dovedl biatlonovou štafetu v Anterselvě k 6. místu. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

25 2015
České kvarteto biatlonistů ve složení Michal Krčmář, Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec obsadilo ve štafetě Světového poháru v italské Anterselvě šesté místo. Norsko k triumfu dovedl suverénní Emil Hegle Svendsen a na druhé Němce v cíli čekal 16 sekund, třetí skončili Francouzi.

Češi předchozí štafetu v Oberhofu nedokončili, Krčmář tam dvakrát spadl a dál nemělo smysl pokračovat. V prvním týmovém závodě sezony v Hochfilzenu byli čeští muži sedmí, pak v Ruhpoldingu šestí a mistr světa Roman Dostál u mikrofonu České televize před nedělním startem předvídal: „O takový výsledek můžou zase kluci usilovat.“

Praporky na střelnici zběsile plápolaly a Krčmářova první střelba byla větrem silně poznamenaná.

Po dvou opravách při položce vleže držel český tým na jedenácté pozici a přestože chyboval jednou i vestoje, zaznamenal posun na osmé místo. Před první předávkou si však nejméně zkušený z českých závodníků ještě polepšil a Šlesingra vyslal do boje z šesté příčky, tři čtvrtě minuty za lídry z Německa.

Třetí muž závodu s hromadným startem minulý týden v Ruhpoldingu vynechal sobotní stíhačku, byť měl po sprintu právo startovat, a od prvních metrů bylo znát, kolik sil našetřil. Pravidelně stahoval ztrátu vedoucí pětky, na první střelnici se však neplánovaně zasekl. Při dobíjení na poslední ránu mu vypadl náboj z komory a musel použít náhradní. I přesto trefil do černého a k dalšímu běžeckému okruhu vyrážel z pátého místa.

Druhá Šlesingrova střelba byla ještě smolnější, poslední rána totiž letěla mimo a dvakrát pak musel dobíjet. A znovu se usadil na šestém stupínku, v kontaktu s Nory a Rakušany.

Sobotní závodní pauza však byla u 31letého rodáka z Ústí nad Orlicí znát a po tratích pod Alpami letěl, prchl Noru Tarjeimu Böovi, dotahoval třetího Rusa Lapšina a na předávce už byla Česká republika v dosahu pódia.

Soukup si za zády táhl silný vláček favoritů, vleže pálil za nula, dvě chyby však natropil při položce vestoje a zvlášť druhá opravná rána ho zdržela. Soukup tak klesl na šesté místo a na tom také vyslal finišmana Moravce do posledního úseku.

Trojnásobný medailista z olympiády v Soči musel při své první střelecké zastávce jednou opravovat a na třetí místo Rusů už ztrácel 25 sekund. Další chybu přidal i vestoje a na páté Rakousko ztrácel bezmála 20 sekund.

Do cíle dorazil minutu a čtvrt za vítězi a „jeho“ tým tak zopakoval umístění z Ruhpoldingu.

SP v biatlonu v Anterselvě

Muži

Štafeta 4x7,5 km: 1. Norsko (Björndalen, T. Bö, J. Bö, Svendsen) 1:15:36,7 (0 trest. okruhů+5 dobíjení), 2. Německo (Lesser, Böhm, Peiffer, Schempp) -16,4 (0+7), 3. Francie (S. Fourcade, Maillet, Desthieux, Beatrix) -42,0 (0+5), 4. Rakousko -49,8 (0+7), 5. Rusko -58,5 (0+6), 6. ČR (Krčmář, Šlesingr, Soukup, Moravec) -1:13,1 (0+8).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze