Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Djokovič skončil v slzách, ale suverénně vládne světu, píše srbský tisk

Novak Djokovič byl zarmoucený, ale na tváři dokázal vyloudit i úsměv. | foto: Reuters

8 2015
Prokletí Roland Garros trvá. Djokovič skončil v slzách. Světová jednička ukázala jen malou část svého úžasného talentu. V tomto duchu se nesou komentáře v bělehradském tisku poté, co srbský hrdina Novak Djokovič ve finále pařížského grandslamu nenašel recept na Švýcara Wawrinku.

„Nejlepší tenista světa bohužel nedosáhl na jediný grandslamový titul, který mu chybí. Ve finále turnaje na pařížské antuce se dočkal porážky, podobně jako v letech 2012 a 2014, kdy neuspěl v bitvách s Rafaelem Nadalem,“ lituje sportovní deník Sportski žurnal. „Djokovič dominoval v prvním setu, ale v dalších třech zůstalo jeho umění zcela ve stínu výkonu Wawrinky, který tak po Australian Open 2014 získal svůj druhý grandslamový titul,“ dodává list.

„Ani rok 2015 není ten pravý, prokletí Roland Garros trvá. Žel, při Novaku Djokovičovi nestála Štěstěna ani v jeho třetím finále na Roland Garros - po Nadalovi, který v soubojích s Novakem uspěl dvakrát, teď rozprášil jeho sny Wawrinka,“ konstatuje deník Večernje novosti.

Přiznává však, že vítězství švýcarského tenisty bylo zasloužené. „Statistika zápasu byla zcela na jeho straně, byl agresivnější, zatímco Novak někdy působil poněkud ležérně.“

Přestal skrývat slzy

Novak Djokovič se soustředí na úder ve finále Roland Garros.
Srbská vlajka v hledišti. Fanoušek povzbuzuje Novaka Djokoviče ve finále Roland...
TO SNAD NE. Novak Djokovič není spokojen po jednom z nepovedených returnů.

„Smutek ze ztraceného titulu zůstal, ale Novak pořád suverénně vládne světu,“ připomíná list Blic. „Patří mu první místo na žebříčku ATP s 13 845 body, zatímco Federer, který na Roland Garros skončil ve čtvrtfinále, je na druhém místě se ziskem 9 415 bodů,“ upozorňuje.

Tento bulvární deník také poukázal na chování francouzského publika vůči oběma tenistům po finálovém duelu.

„Fantastickému Švýcarovi diváci tleskali dvacet, možná třicet vteřin. Když po jeho krátkém projevu hlasatel oznámil, že cenu převezme poražený Djokovič, začal aplaus. A trval dlouho. Téměř dvě minuty. Novakovi se leskly oči a když potlesk nepřestával a slz přibývalo, přestal je skrývat. To svědčí i o tom, jak velká byla jeho touha po zisku trofeje, kterou ještě nemá,“ uvedl list.

Ivaniševič: Za rok bude ještě silnější

Deník Kurir kostatuje, že Djokovičovi ve finále nepomohla ani přítomnost herce Jeana-Paula Belmonda, tenisové legendy Björna Börga či francouzského premiéra Manuela Vallse, který je dokonce příznivcem srbského hráče.

Fotogalerie

Zpravodaj listu cituje slavného chorvatského tenistu nedávné minulosti Gorana Ivaniševiče, který hrál v Paříži turnaj veteránů. „I přes finálovou prohru Novak zůstává fenomenálním hráčem, který pozvedl tenis na vysokou úroveň. Je to skvělý sportovec a vůbec nepochybuji o tom, že příští rok bude ještě silnější,“ pravil Ivaniševič.

Kurir také cituje psycholožku Aleksandru Jankovičovou, která odpovídala na otázku, proč Djokovič není schopný dokráčet v Paříži až do vítězného konce. „Musel cítit velký tlak. Už mnohokrát ale dokázal, že nikdy není třeba klesat na duchu - jistojistě bude ve svém úsilí pokračovat. Navíc se po potlesku, kterého se mu po finále dostalo, stal morálním vítězem. I to mu může pomoci,“ uvedla psycholožka.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze