Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Squashový kurt za státní peníze se používá v Arábii. Prý zdarma

Také nejlepší český squashista Koukal si může o unikátním proskleném kurtu nechat jen zdát. | foto: ČTK

27 2009
Česká republika má unikátní prosklený kurt na squash, který pořídil klub SC Strahov za pět miliónů korun ze státní dotace, ale na českém území zatím nikdy nestál. Místo toho cestuje po světě, což je terčem kritiky České asociace squashe (ČASQ).

Squashová asociace by ráda využila kurt na juniorském mistrovství Evropy, které pořádá příští rok na jaře. "Bylo nám opakovaně sděleno, že pro kurt mají připraveno mnohonásobné využití, tudíž nedokážu říci, zda nám jej budou moci zapůjčit," řekl předseda ČASQ Miroslav Valenta.

Kurt koupilo z dotace od ministerstva školství občanské sdružení SC Strahov za 4,9 milionu korun. Podle majitele klubu Tomáše Cvikla nedokázal novinku v Česku nikdo postavit. "Umí to jen výrobce, a ten nás požádal o zapůjčení na testování," vysvětlil Cvikl, proč byl kurt na mistrovství světa v Kuvajtu a nyní je v Saúdské Arábii.

Podle Valenty pořadatel za pronájem takového kurtu platí 43 tisíc dolarů, tedy víc než 700 tisíc korun. Jenomže pokud byl kurt pořízen ze státní dotace, nesmí se komerčně pronajímat. "Mohu doložit smlouvu s kuvajtským organizátorem, na které není žádná částka," řekl Cvikl.

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy (MŠMT) nyní podle deníků chystá na Strahově kontrolu využití dotace.

Autoři: ,


Nejčtenější

Grafton Recruitment Praha
SOURCING ANALYST w/GERMAN - start up

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 32 000 - 34 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze