On-line reportáž ze squashového maratonu

JAN KOUKAL vs. 100 SOUPEŘŮ 1102:649 (začínalo se za stavu 0:400)
Na úplný závěr zpráva organizátorů - losování o tři poukazy na nákup halové obuvi značky Adidas Stabil do prodejny A3 Sport proběhne ještě tento večer. Výherci budou zveřejněni zítra na stránkách www.jan-koukal.cz a poté kontaktováni.
19:25
Ze squashového maratonu je to všechno. S konstatováním, že Jan Koukal splnil svůj cíl a porazil sto soupeřů během jediného dne, se loučím a při další on-line reportáži serveru iDNES.cz se těším na počtenou.
Jan Koukal po squashovém maratonu: "Věděl jsem, že když udělám, co mám, tak to dobře dopadne. Věřím ve své schopnosti. Krizi jsem měl pouze před třetí pauzou, trochu mě bolela kyčel. Masáž to spravila, poslední zápasy byly v pohodě."

Nepřehlédněte

Narozen: 20.6.1983
Bydliště: Praha
Sourozenci: sestra Veronika - mistryně ČR do 19 let a vicemistryně ČR žen 2004
Student: 3. ročníku Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů
Klub: SK Slovan Brno, Victoria Rotterdam, Black and White Worms, Squash Rouen
Největší úspěchy: Desetinásobný mistr ČR, Vicemistr Evropy 2005, vítěz 7 turnajů PSA. Mistr ČR ve čtyřhře mužů 2005, akademický mistr ČR 2005, semifinalista ME 2006
Světový žebříček: 51. místo

PRAVIDLA:
S každým soupeřem sehraje Koukal jeden set do 11 bodů, beze ztrát, přičemž soupeři budou mít náskok 4:0. Začíná se tak za skóre 0:400 v Koukalův neprospěch. A po celý den bude náskok stahovat. "Celkové skóre bude 1100:650," tipuje Koukal.

V půlhodinových intervalech vždy sehraje pět partií. Tři čtyřicetiminutové přestávky jsou naplánovány v 11:00, 14:40, 17:20.

19:20
Jan Koukal ještě mimo hru zdolal 6 soupeřů se skórem 66:41.
18:40
Jan Koukal to dokázal. Za jediný den, kdy na kurtu strávil 8 a půl hodiny, porazil sto soupeřů. S celkovým skóre 1102:649.
Koukala může porazit jediný soupeř. Ten s pořadovým číslem 100.
99-0
Předposlední soupeř také na Koukala nestačil. 6:11.
98-0
11:6. Poslední dva soupeři stojí před Koukalem.
97-0
3, 2, 1...může Koukal odpočítávat. Už pouze tři soupeři mu chybí. 97. uhrál dva míčky a podlehl 6:11.
96-0
Opět pouze jeden míček. Koukal se blíží konci.
95-0
Jediný míček dovolil Koukal hráči squashové VŠ ligy. Vyhrál 11:5.
94-0
Není překvpaním, že další zápas skončil opět 11:7. V tomto squashovém maratonu se tak stalo po jedenatřicáté.
93-0
Malými krůčky se přibližuje Koukal k cíli. Soupeře s pořadovým číslem 93 udolal 11:7.
Už se zase hraje, Koukal s novou raketou.
Koukal si mění raketu v průběhu 93. setu. U té původní se rozbil výplet.
92-0
Koukalovi odpočinek prospěl. Vyhrál 11:7.
Za prvním soupeřem po pauze se zavřely dveře. Začne 92. zápas.
18:05
Jan Koukal už se rozehrává, aby byl na posledních devět protivníků, kteří zbývají do rovné stovky, připraven.
17:49
Dalších deset Koukalových soupeřů bude z vysokoškolské squashové ligy. Podaří se někomu z nich Koukala na cestě za stem vítězství během jediného dne porazit?Sledujte dál on-line reportáž serveru iDNES.cz.
  • Squashista Jan Koukal při exhibici 1 proti 100

17:32
Ve třetím bloku Koukal naběhal 8 km, celkem má v nohách za i s přestávkami 9 hodin squashe 31 km. Spálil ve třetím hracím bloku 3 200 kalorií, za celý den dohromady 10 700.
Jan Koukal: Zbývající soupeře rozhodně nebudu šetřit. Věřím, že to do té stovky teď už dotáhnu.
17:14
Následuje pauza. Jan Koukal si odpočine, možná využije i možnost nechat se namasírovat. Jeho skóre je zatím 1003:630 (při započítání náskoku 4:0 pro všech plánovaných 100 soupeřů). Při dosud odehraných 91 setech získali Koukalovi soupeři bodů 230, tedy celkem 594 (i se čtyřbodovým předem daným náskokem).
91-0
Slečna uhrála proti české jedničce čtyři míčky.
Koukal ještě hraje jeden set, potřetí proti squashistce.
17:06
Jan Koukal, nejlepší český squashista vyhrál už 90 setů. Nikdo ho nedokázal porazit. Devadesátý protihráč prohrál 5:11.
89-0
Koukal zdolal 89 soupeřů, toho posledního 11:7.
88-0
Osmaomsdesátý soupeř uhrál dva míčky.
87-0
Opět 11:8. Koukal má tři soupeře před sebou. Pak ho čeká pauza a následně poslední desítka soupeřů.
86-0
Poněkud dramatičtější set. Přesto 11:8 vyhrál Koukal.
85-0
Stejný výsledek jako před chvílí - 11:5.
84-0
Koukal už vypadá unaveněji, ale jde za svým cílem neprohrát velmi přesvědčivě. V 84. setu zvítězil 11:5.
83-0
11:6 pro Koukala.
82-0
Mladík teď Koukala, který je od osmi hodin na nohou a má za sebou už přes 80 setů, pořádně prohnal. Nakonec však podlehl 8:11.
81-0
Osmou desítku načal Koukal výhrou 11:5.
16:26
Koukal má za sebou 80 setů, ještě mu jich ke stovce chybí dvacet. Zatím neprohrál, navíc nevypadá, že by měl mít větší problémy. Celkové skóre je 882:600.
79-0
11:7 - skoro to vypadá, jako by byl tento výsledek předem domluven. Už po 27. takto skončil set.
78-0
Koukal si poradil velmi lehce i se 78. soupeřem. Ten proti němu uhrál jediný míč.
77-0
Na cestě za stovkou si Koukal může odškrtnout dalšího soupeře. Tentokrát zvítězil 11:8.
75-0
Zápas těméř jako přes kopírák. Koukal vyhrál 11:7.
  • Squashista Jan Koukal se sestrou Veronikou v exhibici 1 proti 100

74-0
Další Koukalův vyzyvatel i přes prohru 7:11 sklidil potlesk, zejména za obětavý styl hry.
Veronika Koukalová: Nebylo to tak hrozný, ale už vypadal unaveně. Snažila jsem se, ale bylo to bez šance.," Jestli jsme se před zápasem hecovali? Kdepak, stejně by mě porazil.
73-0
Sourozenecký souboj Koukal vyhrál, Veroniku nechal uhrát čtyři míčky.
Jan Koukal před zápasem se sestrou: Nesmí mě porazit holka, natož z rodiny. Věřím si na ní.
Nyní proti němu nastupuje pohledná blondýnka, jeho sestra Veronika.
72-0
O něco delší set než je zvykem odehrál Koukal, přesto zvítězil 11:8.
71-0
Osmou desítku soupeřů načal Koukal vítězstvím 11:6.
70-0
Sedmdesátý soupeř Koukala potrápil. Uhrál pět míčků, ale prohrál 9:11.
69-0
Slečna vzdorovala statečně, uhrála tři míčky. 11:7 pro Koukala.
15:36
Odpočatý Koukal je zpátky. Poprvé se utká s ženou.
15:19
Jan Koukal po druhém bloku soupeřů, tedy po šesti hodinách na kurtu: Zatím se stále cítím v pohodě. Ale bolí mě nohy, to je jasné. Nejtěžší soupeř pro mě asi byl Štěpán Marko, měl dobrý začátek. Naběhal jsem toho víc než dopoledne, ale stále mám za cíl porazit všechny. Proto tu jsem.
  • Exhibice1 proti 100 ceny pro přemožitele Jana Koukala

15:10
Jan Koukal má za sebou 68 zápasů s celkovým skóre 750:549. Ve druhém bloku zápasů naběhal 13 km, celkem tedy 23 km. Spálil 4959 kalorií, celkem 7500.
68-0
Koukal vypadá na kurtu stále svěže, soupeře poráží s lehkostí. Zápas s pořadovým číslem 68 skončíl 11:8.
67-0
Znovu pouze dva míče dovolil Koukal protihráči. Vyhrál 11:6.
66-0
Ďábelské znamení aneb 66. soupeř uhrál 6 bodů.
65-0
Častý výsledek 11:7 byl i tentokrát. Soupeř se po kurtu dobře pohyboval, ovšem nestačilo to.
64-0
Další tři lidi měli tu čest zahrát si s Janem Koukalem. Všichni prohráli postupně 7:11, 4:11 a 8:11.
Karel Pilař: S Honzou Koukalem se znám dlouho, už 4 roky spolu trénujeme. Nejdřív jsem se přišel podívat, pak jsem se rozhodl obléct se. Ale šetřil jsem se na čtvrteční zápas. A šetřil jsem i jeho(smích). Squash beru jako doplňkový sport, náročný na fyzičku.
61-0
Koukal vyhrál 11:7.
14:12
Proti Koukalovi se rozhodl nastoupit i obránce hokejové Sparty Karel Pilař.
14:07
Koukal hraje už s přestávkami přes 6 hodin, dalších 6 hodin ho čeká. Šedesátého soupeře porazil 11:7. Celkem vede 641:544.