Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Squashista Koukal vyhrál potřinácté turnaj na profesionálním okruhu

Squash, Koukal - PŘIPRAVEN K VOLEJI. Jan Koukal ukazuje, jak by mělo vypadat ideální postavení k zahrání voleje ve squashi. | foto: MF DNES

18 2010
Squashista Jan Koukal si připsal další triumf na profesionálním okruhu PSA - v pořadí už třináctý. Desetinásobný český šampion ovládl Northern Ontario Open 2010 v kanadském Sundbury, když ve finále porazil domácího Shawna Delierra 3:2 na sety.

Potřetí v kariéře ovládl turnaj s dotací 10.000 dolarů. Předchozí vavříny na stejně finančně ohodnocené akci získal v Praze a Kuala Lumpur. "Jsem rád, že jsem se z nemoci, kterou jsem prodělal v San Francisku, opět dostal do herní pohody a zakončil i druhou sérii vítězně," uvedl Koukal.

V Sundbury plnil roli turnajové dvojky a až do finále prošel pavoukem bez ztráty sety. S Delierrem prohrál před týdnem na Berkshire Open v USA a také v Kanadě měl namále. Po setech 6:11, 11:3 a 5:11 prohrával 1:2 na sety, ale zbylé sady vyhrál 11:3 a 11:7.

První letošní titul získal Koukal v únoru ve Winnipegu a ještě dvakrát prohrál ve finále - v Salt Lake City a v Calgary.

Nyní ho čeká napínavá cesta domů, která může být kvůli erupci islandské sopky a vyřazení leteckého provozu v Evropě komplikovaná. "Doufám, že stihnu domácí šampionát," uvedl. Mistrovství republiky se koná od pátku na Strahově. "Chci zpátky titul, o který jsem loni přišel," řekl.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze