Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sprintrallye: kdo bude druhý?

9 2003
Česká Lípa - V sobotním závěrečném podniku mistrovství České republiky ve sprintrallye, Air Design Sprintrally Česká Lípa, sice nenastoupí už jistý šampion Štěpán Vojtěch, ale na Českolipsku bude stále ještě o co bojovat. Druhou příčku zatím drží loňský šampión Stanislav Chovanec, který má na třetího v pořadí Karla Trněného náskok pouhých dvou bodů.

"Nepodařilo se nám splnit cíl, který jsme si dali před sezonou, tedy vyhrát sprintrallye, ale rozhodně z toho nemáme žádný splín. I druhý šampionát, který jedeme, se vyvíjí jinak, než jsme čekali. Mnohem lépe," podotkl Trněný, jenž je ve "velkém" šampionátu, jak jezdci označují šampionát ve dvoudenních soutěžích, na druhém místě.

Pro třicetiletého jezdce z Meclova na Domažlicku bude soutěž zvláštní i proto, že jej bude navigovat jeho dlouholetá přítelkyně Jana Pluhařová, která jinak usedá vedle Kateřiny Trojanové.

"Už jsme spolu asi před dvěma lety jeli, takže předpokládám, že to nebude problém. Navíc budeme mít šanci vyzkoušet, jak se na auto chová, když je o padesát kilo lehčí," narážel Trněný na rozdíl ve váze Pluhařové a jeho stabilního spolujezdce Stanislava Kafky.

Pořadatelé připravili pro posádky, kterých se do hlavní kategorie přihlásilo 94, osm rychlostních zkoušek v okolí České Lípy. Dvě z nich se uskuteční přímo na Autodromu Sosnová, kde bude centrum rallye.

Start soutěže je naplánován na 8. hodinu, vítězná posádka bude známa kolem půl třetí odpoledne. Vedle Chovance a Trněného usednou do vozů specifikace WRC ještě Tomáš Vojtěch, Tomáš Enge a Marcel Sitník. Všichni až na Vojtěcha, který závodí s Peugeotem 206, budou pilotovat Škody Octavia.

Průběžný stav seriálu: 1. Š. Vojtěch, Ernst (Peugeot 206 WRC) 120 bodů, 2. Chovanec, Holaň (Škoda  Octavia WRC) 73, 3. Trněný, Kafka (Škoda OctaviaWRC) 71, 4. Komárek, Roupec (Mitsubishi Lancer EVO VII) 64, 5. Semerád, Ceplecha (Mitsubishi Lancer EVO V) 46, 6. Jandík, Konečný (Mitsubishi Lancer EVO VII) 36.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze